“Strukturētais cilvēks”. Organisma attīrīšanas plāns septiņām dienām

10-04-2018

attirishana
Zinātnieki konstatējuši, ka par visdažādāko kaišu (to skaitā arī astmas un alerģijas) cēloni kļūst traucējumi vielmaiņas procesos. Vai tos var novērst? Var! Krievijas un Eiropas dabas zinātņu akadēmijas akadēmiķis Anatolijs Aleksejevs ir izstrādājis unikālu metodi, kas palīdz uzveikt pat ļoti smagas slimības.

Pirmais, ka jādara, ir – jāatjauno limfas, asins un citu šķidrumu plūsma. Cilvēka organismā nepārtraukti cirkulē no 42 līdz 47 litriem šķidruma (aptuveni 5 litri asiņu, aptuveni 2 litri limfas un 34-40 litri šūnās esošais un starpšūnu šķidrums). Organisma “ūdens rezervju” papildināšanai katru dienu ir jāizdzer 1,5-2,5 litri (6-10 glāzes) strukturēta ūdens.

Shēma ir šāda:
* pieaugušam 60 kg un smagākam cilvēkam dienā nepieciešami 2,5-3 litri šāda ūdens;
* pusaudžiem, sākot no 40 kg svara – 2-2,5 litri;
* bērniem, kuru svars ir 30-40 kg – 1,5-2 litri;
* bērniem, kuru svars ir 20-30 kg – 1-1,5 litri;
* mazuļiem, kuru svars ir no 10-20 kg – ne mazāk kā ½ litru strukturētā ūdens dienā.

sievieteudens
Te, protams, vietā jautājums: kas tas “strukturētais ūdens” tāds ir un kur to ņemt?
Tas ir pats parastākais dabas ūdens, kuram ir šķidra kristāliska struktūra un kura īpašības ir tuvas organismā esošajiem šķidrumiem. Tāds mēdz būt sniegūdens vai uz šungītu nostādināts ūdens. Kā apgalvo zinātnieki, tāds ūdens nes sevī informatīvo matricu par pašas dzīvības izcelsmi. Tiesa, ziemā kausēt no āra ienestu sniegu vai ledu nav ieteicams: mūsdienās, kad ekoloģija visā pasaulē ir stipri bēdīgā stāvoklī, tie satur pārāk daudz kaitīgo piemaisījumu, un tāda “hidroterapija” neko citu, izņemot kaitējumu, nedos. Tāpēc strukturētais ūdens ir jāpagatavo pašiem mājas apstākļos.

* Platā lēzenā traukā ielej filtrētu ūdeni un ieliek ledusskapja saldētavā. Kad šķidrums sāk sasalt, virsējo ledus kārtiņu noņem – tā satur organismam kaitīgo deiteriju. Kad trešdaļa ūdens ir sasalis, ledu izņem un ļauj tam istabas temperatūrā izkust (tas arī būs strukturētais jeb sniegūdens), bet atlikušo nesasalušo daļu – izlej.

Kā redzams, process ir diezgan darbietilpīgs, tāpēc, ja ir iespējas, labāk izmantot speciālu filtru ar treka membrānu, kas vienlaikus ūdeni attīra un strukturē.

Var arī ūdeni neilgi nostādināt uz šungītu, ne vairāk kā 2 stundas, taču pēc tam to var izmantot tikai kā spēcīgu baktericīdu līdzekli brūču un citu ādas bojājumu ārstēšanai. Šī paša iemesla dēļ Aleksejevs savai metodei neiesaka izmantot arī sudrabūdeni.

Strukturētā ūdens lietošanu jāsāk ar 3-4 glāzēm dienā, pakāpeniski palielinot daudzumu par glāzi dienā. Jādzer ir lēnām, maziem malkiem – tikai tad veidojas tā sauktais “pipetes” efekts, kad šķidrums ātri nonāk zarnu traktā un, neveidojot tūsku, izplūst pa visu ķermeni. Strukturēto ūdeni nedrīkst vārīt, sliktākajā gadījumā to var tikai uzsildīt līdz 60 grādiem – augstākas temperatūras kristālisko režģi izārda. Savas īpašības ūdens saglabā diennakti, pēc tam to var izmantot ēdiena gatavošanai – zupai, ķīselim, kompotam.

Uzmanību! Tiem, kas jau sirgst ar sirds vai nieru mazspējas izraisītu tūsku, strukturētā ūdens lietošanas laikā jāatsakās no sāls – tā vietā var lietot sasmalcinātus jūras kāpostus (lamināriju). Un vēl 1-2 reizes dienā jādzer dārza pētersīļu tēja – tā pastiprinās urīna izdalīšanos un attīrīs urīna izvadkanālus.



* Ēdamkaroti svaigu sīku sasmalcinātu vai tējkaroti žāvētu pētersīļu zaļumu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10 minūtes nostādina un izdzer maziem malkiem.

Atbrīvoties no sārņiem
Sākot dzert strukturēto ūdeni, vielmaiņas procesi organismā pamazām atgriezīsies normas robežās. Un jo labāk strādās kuņģa-zarnu trakts, jo ātrāk noritēs šis process. Diemžēl mūsdienās reti kuram cilvēkam kuņģa-zarnu trakts ir pilnīgā kārtībā. Disbakterioze, gastrīti, kolīti, gastroduodenīti, čūlas, erozijas, polipi – tā ir tikai daļa no gremošanas sistēmas “dežūrkaitēm”.

Lai atjaunotu zarnu trakta darbību, tas jāatbrīvo no “uzkrājumiem”, kas tur izveidojušies gadu gaitā, kā arī no pūstošās mikrofloras. Šķiet, kas gan varētu būt vēl vienkāršāk – jāiztaisa klizma, un viss būs atkal tīrs! Tā vis nav. Šāda “piespiedu” skalošana nereti tikai pastiprina slimā zarnu trakta stāvokli. Klizmas vietā labāk izmantot magnēziju – magnija sulfātu (sāli, nevis šķīdumu), kuru var nopirkt aptiekā. Lieto to pēc šādas shēmas.

1. dienā
* No rīta izdzer glāzi strukturētā ūdens un nebrokasto. Tad 20 g magnija sulfāta izšķīdina glāze silta vārīta ūdens un pulksten 10 no rīta (laiku var mainīt atkarībā no individuālā dienas režīma) lēnām izdzer (šķīdums ir rūgts, taču veselības dēļ tas jāpiecieš). Pēc tam ik pēc 15 minūtēm jāizdzer glāze tīra ūdens. Tādējādi stundas laikā kopumā jāizdzer četras glāzes šķidruma.

Parasti pēc šā laika parādās defekācijas (vēdera izejas nepieciešamības) impulsi. Organisms tiecas atbrīvoties no koncentrētā sāls šķīduma, izmantojot šim nolūkam gan izdzerto ūdeni, gan arī to šķidrumu, kas piepilda starpšūnu telpu, – tas nonāk kuņģa-zarnu trakta asinsvadu sistēmā un attīra asinis, vispirms aiznesot sārņus un sadales produktus zarnu dobumā, bet pēc tam tiek izvadīti laukā no organisma.

Uzmanību! Magnija sulfāts pazemina asinsspiedienu, tāpēc hipotoniķiem 30 minūtes pirms procedūras ieteicams ieņemt 30-40 pilienus eleuterokoka, Ķīnas citronliānas vai zelta saknes (rožainās rodiolas) tinktūras, izšķīdinot tos 3 ēdamkarotēs ūdens.

* Trīs stundas pēc tam, kad zarnu trakts būs atbrīvojies, procedūru atkārto. Visu šo laiku ēst neko nedrīkst (izņēmums ir tikai diabētiķi – viņi drīkst lēnām, rūpīgi sakošļājot, apēst gabaliņu maizes vai ābolu).

Organisma attīrīšanās un atjaunināšanās periodā likumsakarīgas ir saasināšanās – parasti tās rodas tajos orgānos un sistēmās, kurās ir vislielākās problēmas. Piemēram, var sākt stiprāk sāpēt locītavas, jo skrimšļu atjaunošanai nepieciešams būvmateriāls, bet organismam nav kur to ņemt.

Lai to novērstu, 2 stundas pēc atkārtotās magnija sulfāta lietošanas, var ieņemt kādu kvalitatīvu pārtikas piedevu, kas satur visas cilvēkam nepieciešamās bioķīmiskās vielas: aminoskābes, nepiesātinātās taukskābes, fosfolipīdus, polisaharīdus, antioksidantus, vitamīnus, fermentus, flavonoīdus u.c. vērtīgās vielas, kas nodrošina organismam barošanu visos līmeņos, sākot no šūnām un beidzot ar orgāniem un sistēmām (piedevas lietošanas nosacījumiem jābūt norādītiem uz etiķetes).

augi
Gadījumā ja piemērotas pārtikas piedevas nav, izmantot var arī dziedniecisku ārstniecības augu balzamu.

Jāpagatavo augu maisījums, kurā obligāti jāiekļauj: struteņu laksti, tīruma kosas laksti, milteņu laksti, piparmētru laksti, dumbrāju zaķpēdiņu laksti, dārza pētersīļu laksti, melleņu un brūkleņu lapas, cigoriņa saknes – pa 2 daļām no katra; pārējos 12 augus (tos, kurus ieteicis ārsts vai arī, kuri tiek lietoti tāpēc, ka palīdz vai patīk) ņem pa 1 daļai.

Ar maisījumu brīvi piepilda puslitra burciņu, tad ieber emaljētā podiņā, aplej ar ½ litra nerafinētās augu eļļas un karsē uz lēnas uguns līdz 30-40 grādiem (ne augstāk!). Tad podiņu noņem no uguns, uzliek vāku, ietin segā un 10 dienas nostādina istabas temperatūrā. Pēc tam procedūru atkārto: podiņa saturu uzkarsē līdz 30-40 grādiem, ietin segā un vēl 10 dienas nostādina. Kad viss šis process ir galā, podiņa saturu izkāš un lieto pa ēdamkarotei 2 stundas pēc atkārtotās magnija sulfāta šķīduma glāzes.

* Kad pārtikas piedeva vai augu balzams ieņemts, atkal jānogaida 2 stundas un tad jāizdzer glāze svaigi spiestu sulu maisījums (pēc izvēles):
– ¼ glāzes citrona sulas, pa 1/3 glāzes greipfrūta un apelsīnu sula;
– ¼ glāzes ķiršu sulas, pa 1/3 glāzes plūmju un ābolu sula;
– pa ¼ glāzes biešu un burkānu sula, ½ glāzes tīra nevārīta ūdens vai arī jāapēd ½ glāzes ieraudzētu graudaugu.

Raudzējumu gatavo šādi: stikla vai keramikas bļodā ieber ½ glāzes 4-5 veidu graudaugu pārslas (tās pērkot, uzmanība jāpievērš pagatavošanas ilgumam: der tikai tās, kuras jāvāra ne mazāk kā 3 minūtes), pa ēdamkarotei griķu putraimi, kafijas dzirnaviņās samalta prosa, sīki sasmalcinātas dilles un pētersīļu zaļumi, sasmalcināta ķiploka daiviņa un tējkarote medus.

Visu aplej ar ½ glāzes rūgušpiena vai kefīra (tikai ne bio!), rūpīgi samaisa līdz šķidra krējuma konsistencei, pārklāj ar tīru dvieli un 6-8 stundas nostādina istabas temperatūrā (var gatavot vakarā, lai no rīta varētu pabrokastot).

kefirs1
Galarezultātā iznāks maigs, gaisīgam sieriņam līdzīgs un visnotaļ veselīgs produkts, kas satur veselu kompleksu mikro- un makroelementu, vitamīnus un organiskās skābes, kas stimulē gremošanas sulas izdalīšanos un normalizē skābes līmeni resnajā zarnā.

Vēl vienu raudzējuma porciju var pagatavot no rīta, lai to apēstu vakarā, pusstundu pirms gulētiešanas.

Laikus vakarā ir jāpagatavo arī 2 litri augļu dzēriena, ko vajadzēs dzert otrās dienas laikā: ņem glāzi citrona sulas, pa 2 glāzēm apelsīnu un greipfrūtu sulas un 1 litru ūdens un visu sajauc (otrās dienas vakarā jāpagatavo vēl viena tāda deva trešajai dienai). Gadījumā ja ir alerģija pret citrusaugļiem, var ņemt pa 2 glāzēm plūmju un ābolu sulas, vienu glāzi ķiršu sulas un litru ūdens.

2.- 3. diena
No rīta un vakarā lieto vai nu pārtikas piedevu kompleksu vai ēdamkaroti augu balzama. Dienas laikā nelielās devās jāizdzer pagatavotais sulu maisījums. Šajās dienās nedrīkst ēst absolūti neko, pat raudzējumu nē. Tiesa, tas neattiecas uz cilvēkiem, kas sirgst ar diabētu: viņi vairākas reizes dienā var apēst pa gabaliņam rudzu maizes.

4.- 7. diena
Šajās dienās attīrīšanu turpina, izmantojot sorbentus. Sorbentu lieto vienu reizi, uz nakti, bet ņem pusotru devu no parastās normas (piemēram, 3 kapsulas ieteikto 2 vietā), dāsni uzdzerot ūdeni.

Sliktākajā gadījumā var izmantot arī parasto aktivēto ogli: galvenais, – lai sorbenti neizraisītu vēdera izejas aizkavēšanos. Aizcietējuma gadījumā var iztaisīt mikroklizmu: 2/3 glāzes silta ūdens pievieno ¼ glāzes kumelīšu uzlējuma (ēdamkaroti sasmalcinātu kumelīšu lakstu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes vāra, 45 minūtes nostādina, tad izkāš) un ēdamkaroti augu eļļas.

Vienlaikus – lēnām un pakāpeniski – notiek atgriešanās pie parastā uztura.

Ceturtajā dienā var sākt ēst mīkstus ēdienus – raudzējumu, “slapjos salātus”, mīkstus nogatavojušos augļus.

Vienpadsmitajā dienā ēdienkarti var papildināt ar mannas un auzu pārslu putrām, dārzeņu zupām, salātiem ar augu eļļu, sautētiem dārzeņiem, bet četrpadsmitajā dienā var pievienot skābpiena produktus, sieru, zivis. Un obligāti jāseko tam, lai augļu un dārzeņu būtu ne mazāk par 70% no visiem ēdienkartē iekļautajiem produktiem.