Vairākumam mūsdienīgu cilvēku ieraksti sociālajos tīklos ir kļuvuši par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Savos profilos sazināmies ar draugiem, rādām ģimenes dzīves un vaļasbrīžu ainiņas un pat gūstam jaunas ierosmes biznesam un pašattīstībai.
Bet vai esi aizdomājies par to, ko ieraksti un fotogrāfijas var pastāstīt par tevi pašu, turklāt nepavisam ne to, ko biji plānojis?
Starp citu jebkurš personāla atlases speciālists viens un divi pēc ierakstiem tavā profilā noteiks, kāda personība esi, kādas tev ir attiecības ar sociumu un pat to, vai tev ir psiholoģiskas problēmas.
Īsāk sakot, gribi – tici, negribi – netici, bet, ja tu publicē savos soctīklu profilos šīs sešas
lietas, tās liecina par zemu pašvērtējumu!
1. Tu pastāvīgi atzīmē savu atrašanās vietu
Priecāties te nebūtu par ko, jo pastāvīga ģeolokācijas atzīmēšana apkārtējiem signalizē drīzāk nevis par tavu aktīvo un notikumiem piesātināto dzīvi, bet gan veidu, kā kliegt visai pasaulei, ka vēlies tikt pamanīts, atzīts un pieņemts. Šādu cilvēku profilos ir daudz fotogrāfiju no dažādiem braucieniem, restorāniem un pat kinoteātru apmeklējumiem.
Cilvēki ar augstu pašvērtējumu reti iedomājas atzīmēt, ka viņi kaut kur pabijuši.
2. Tu nemitīgi publicē fotogrāfijas no trenažieru zāles
Liekot savos profilos attēlus, kas uzņemti blakus trenažierim vai pēc treniņa, cilvēki bieži domā, ka tādējādi labāk “pasniegs” sevi kā cilvēku, kas strādā ar savu ķermeni un pievilcību kopumā.
Praksē viss diemžēl ir tieši pretēji – psihologi apgalvo, ka galu galā tikai neliels procentiņš no šiem cilvēkiem beigās var palepoties ar labiem rezultātiem, bet vairākums tādējādi vēlas kādam kaut ko pierādīt, tā vietā saņemot krietni daudz kritikas un pat smīniņu.
3. Tu nebeidz vien publiskot bildes, kurās redzams, ko tu ēd vai gatavojies apēst!
Baudīt gardu un arī estētiski skaistu ēdienu vienmēr ir lieliski, bet šī procesa publiskošana drīzāk liecina par to, ka vēlies citu acīs izskatīties simpātiskāks. Tici mums: pat tuvākos draugus nemaz neinteresē tas, kas nokļūs tavā puncītī!
4. Tu pievieno “draugiem” ļoti daudz cilvēku!
Sociologi un psihiatri ir vienisprātis: cilvēki, kas nemitīgi papildina savus jau tā plašos virtuālo draugu sarakstus (un bieži vien ar nepazīstamiem cilvēkiem!) ir nepārliecināti par sevi un pat sevi nemīl. Un otrādi – cilvēki, kas apzinās savu vērtību, ļauj “būt draugos” tikai ar īpaši izvēlētiem, vistuvākajiem cilvēkiem, ar kuriem uztur attiecības arī reālajā dzīvē!
5. Tu lielies ar pirkumiem, īpaši ja tās ir zīmolu lietas!
Iepirkšanās patīk ļoti daudzām sievietēm, bet, ja tu domā, ka kārotās lietiņas foto ar visu cenu zīmi, ir pelnījis gozēties tavā soctīklu profilā, tev noteikti vajadzētu trenēt pašapziņu, citādi nākas secināt, ka tu meklē uzmanību un atzinību katrā iespējamā veidā. Vai tiešām tu domā, ka cilvēki, kuriem ar pašvērtējumu viss kārtībā, tērēs laiku kaut kam tādam?
6. Tu pastāvīgi stāsti, kā jūties!
Nu, un visbeidzot: Birmingemas un Edinburgas universitātē veiktie pētījumi liecina, ka cilvēki, kuri soctīklos spilgti apraksta savu noskaņojumu, jūtas un emocijas, paši to nezinot, rāda, ka viņiem trūkst īstu pārdzīvojumu reālajā dzīvē. Savukārt tie, kuriem patīk soctīklos vēl arī atklāt privātus konfliktus, šķiršanos vai otrās pusītes sliktos darbus, riskē pilnībā iznīcināt pāra intimitāti!
Tāpēc esi uzmanīga, veidojot ierakstus sociālajos tīklos. Pašvērtējumu vislabāk celt psihologa vadībā, jo citi cilvēki ir vairāk vai mazāk vienaldzīgi vērotāji, izņemot pašus tuvākos – bet ar viņiem taču tu sazinies reālajā dzīvē!
Avots: Womanadvice.ru