Tibetas masāža pret celulītu. Medus un dziednieciskās masāžas apvienojums!

09-06-2018

medus1

Medus masāža nākusi no Tibetas, ir refleksterapijas paveids, kurā lieliski apvienota medus un masāžas dziednieciskā iedarbība.

Krasa asinsrites uzlabošana ādas dziļākajos slāņos un muskuļos veicina iekšējo orgānu un audu barošanu. Medus, atdodot savas bioloģiski aktīvās vielas, vienlaikus absorbē toksīnus un veicina to ātrāku izdalīšanos no organisma. Šī masāža tiek veikta limfas plūsmas uzlabošanai un ādas attīrīšanai.

Pēc medus masāžas āda kļūst zīdaina, tvirta, izlīdzinās zemādas sabiezējumi, uzlabojas organisma vispārējais stāvoklis.

Medus masāžas kurss paredz 15 procedūras, kas tiek veiktas katru otro dienu (tas ir ļoti svarīgi, un kļūdās tie, kas uzskata, ka efekts būs lielāks, ja masāža tiks veikta katru dienu).

Kas vajadzīgs masāžai?
Pirmkārt – dabīgais ziedu vai kāds cits medus bez piedevām un, protams, šķidrs. Kā papildinājumu medum var pievienot citronu, apelsīnu, mandarīnu, greipfrūtu, paegļa, eikalipta, lavandas un citas aromātiskās eļļas. Maisījumam parasti uz vienu tējkaroti medus ņem 5 pilienus eļļas vai eļļu sajaukuma (gurnu un sēžas masāžai 5 pilienus eļļas vai eļļu maisījuma ņem uz 2 tējkarotēm medus).

Medu ar ēterisko eļļu sajauc pirms procedūras. Ja tiek izmantotas vairākas eļļas, vispirms sajauc tās un pēc tam, rūpīgi maisot, pievieno medum.

Pašu masāžu veic šādi: medu vispirms uzziež plaukstai un tad ar pliķējošām kustībām to uztriepj masējamai zonai. Daļa medus maisījuma pielīp ķermeņa ādai, daļa – paliek plaukstā. Ja problemātisko zonu ir vairākas, katru no tām masē atsevišķi.

Kad medus pilnībā iepliķēts ādā, plaukstas spēcīgi piespiež ķermenim un tad strauji atrauj. Pakāpeniski pliķējošajām kustībām jābūt arvien straujākām un spēcīgākām, rokas jāpiespiež spēcīgāk un arī jāatrauj straujāk – tā medus tiek ievadīts dziļāk ādā, un virspusē paliek tikai plāna kārtiņa.

Pēc tam uz rokām sāk parādīties balta masa. Iesākumā tā izdalās no porām un paliek uz ādas, pēc tam pielīp pie rokām. Pēc masāžas medu nomazgā ar siltu ūdeni un mīkstu sūkli un ādu obligāti ieziež ar barojošu krēmu.

Masāžu veic 5–10 minūtes, un šī procedūra iesākumā ir diezgan sāpīga (vēlāk āda adaptējas un sāpes nav tik jūtamas). Dažkārt pēc masāžas parādās zilumi, taču tas nav nekas briesmīgs – pēc kāda laiciņa tie pazūd.