No bailēm nav jābaidās, no tām jāatbrīvojas. Ikvienam no kaut kā ir bail, un kļūdās tie, kas apgalvo pretējo.
Piemēram, bail kaut ko sākt – ja nu neizdodas, ja lēmums ir kļūdains un būs vēl sliktāk?
Lai rastos bailes, nepieciešami priekšnosacījumi, kad vienā veselā apvienojas četri faktori: draudi, izbīlis, apjukums un rīcības trūkums.
Ja šādā situācijā nekas netiek darīts, lai atbrīvotos no izbīļa, cilvēku var sažņaugt baiļu spīles, un ar laiku nervu sistēmas saspīlējums var izprovocēt ļoti nopietnas slimības: stresu, insultu, infarktu, audzēju, problēmas ar dzirdi un redzi…
Bailes ir dažādas, tās var būt šķietamas un var būt reālas. Visas bīstamās situācijas, piemēram, lidmašīnu katastrofas, terorisma akti, kas eksistē realitātē, vienmēr izraisa spēcīgas emocijas. Šajā gadījumā ir ļoti grūti pieveikt bailes lidot. Ja netiek novērsti ārējie cēloņi, diez vai no zināma satraukuma vispār iespējams atbrīvoties.
Taču bez satraukuma par reālas nelaimes iespējamību cilvēki bieži vien cieš arī no šķietamām bailēm – fobijām, un to ir ļoti daudz: bailes no tumsas, augstuma, dziļuma.
No šīm bailēm organismā rodas tāds sasprindzinājums, ka cilvēks visu laiku jūtas kā važās iekalts. No sasprindzinājuma savelkas skriemeļi un saspiež asinsvadus un nervus. Tiek traucēta asinsrite, cilvēks ātri uzbudinās un visu laiku ir kā uzskrūvēts.
Asinis ir atbildīgas par prieku dzīvē, un cilvēks, kam ir šī kaite, pārstāj priecāties – viņam neviens nepatīk un neko negribas. Piedevām asinsrites traucējumu gadījumos rodas dažādas slimības, jo iekšējie orgāni un audi vairs nesaņem pietiekami daudz barības vielu, bet āda kļūst bāla un savītusi. Traucētas asinsrites gadījumā tiek skarta arī cilvēka enerģētika. Turklāt organisms pret bailēm reaģē vai nu ar tauku nogulsnēšanos, vai arī, tieši pretēji, strauju novājēšanu.
Bailes nav iespējams ignorēt. Tās var uzskatīt kā izaicinājumu, kā svarīgu dzīves procesa daļu. Ja bailes tiek uztvertas kā nepārvarams šķērslis un pārstāj ar tām cīnīties, beigu beigās var ieslīgt apātijā, kas izraisa stresu vai pat nāvi. Kas patiesībā notiek – mēs baidāmies dienu, divas, nedēļu, mēnesi, un pakāpeniski mūsos rodas pārliecība, ka tieši tā arī viss notiks.
Ar katru nākamo dienu šī pārliecība aug un nostiprinās. Taču sen zināms, ka līdzīgs pievelk līdzīgu, un domām ir milzīgs spēks. Tāpēc, piemēram, nemitīgi baidoties zaudēt darbu, agri vai vēlu tas arī notiek. Baidoties, ka uz galvas uzkritīs ķieģelis, tas noteikti uzkritīs.
Ja pietiek spēka iziet cauri šim pārbaudījumam un pieveikt bailes, cilvēks saņem galveno balvu – iespēju sākt jaunu posmu dzīvē.
Kā atbrīvoties no bailēm, atgūt dvēseles mieru un atjaunot veselību?
1. Pirmkārt, nevajag sēdēt un gaidīt – zem guloša akmens ūdens netek. Jārīkojas, neraugoties ne uz kādām iekšējām pretestībām.
2. Iespējami biežāk jāatkārto vārdi: es varu, es esmu stiprs, es esmu pārliecināts, ka viss izdosies, mani nekas nebaida.
3. Ja radušās problēmas ar kuņģi vai zarnu traktu, tas liecina, ka uzkrājies liels daudzums negatīvo domu un baiļu, kas izraisa stresu, problēmas un slimības. Tāpēc līdz ar pozitīvo nostādņu nostiprināšanu nepieciešams arī ārstēt kuņģi un zarnu traktu.
4. Jāiemācās atslābināties – tā iespējams noņemt nervu sasprindzinājumu un nenonākt pie neatgriezeniskām sekām. Var pamēģināt koncentrēt uzmanību uz problemātisko vietu, atslābināt muskuļus un domās likt tai mainīties uz labu. Ticīgi cilvēki var skaitīt tēvreizi, pie viena iztēlojoties, kā caur plaukstām organismā ieplūst siltums.
5. Ja viss apkārt kaitina, jācenšas sevi atvērt kontaktiem. Kad to izdodas panākt, mainās visa dzīve, noregulējas attiecības ar tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.
Un vēl. Nedrīkst aizmirst, ka bez savas labās gribas, tikai ar medikamentiem vien labu efektu panākt nav iespējams, jo medikamenti tikai noņem simptomus, bet cēloņi paliek.