Noslēpumainais telpaugs līdakaste. Noderīgs ārstniecības augs, bet jālieto ļoti piesardzīgi!

04-02-2020

Sansevieria2
Sansevjēra, ko tautā dēvē arī par līdakasti, ir ļoti pieticīgs telpaugs. Pat ja neviens cits augs mājā negrib iedzīvoties, līdakaste būs saviem saimniekiem uzticīga. Tā labprāt aug it visur, mierīgi pacieš neregulāru aprūpi un panes smago enerģiju, kas valda mājās, kur bieži notiek strīdi un skandāli.

Pati piemērotākā vieta sansevjērai ir uz palodzes līdzās studenta vai skolēna rakstāmgaldam, jo tās enerģija atbalsta jebkurus centienus, bet īpaši centienus gūt panākumus mācībās. Bet, ja studentam vēl paralēli nākas strādāt, lai nopelnītu iztiku, līdakaste viņam dāvās spēcīgu enerģētisku lādiņu.

Toties viesistabā un guļamistabā šo augu labāk nenovietot: tā traucēs mierīgai mājas gaisotnei un miegam.

Sansevjēra dāsni dalās ar cilvēkiem savās spējās pielāgoties jebkurai situācijai un izdzīvot visnelabvēlīgākajos apstākļos. Tā paaugstina savu īpašnieku noturību vīrusu, gripas un citām saaukstēšanās slimībām.

Līdakastes lapu izvilkumu lieto pret dažādām kaitēm.
* Lapas sīki sasmalcina un piepilda pudeli līdz pusei, līdz kakliņam pielej degvīnu, 3 nedēļas nostādina tumšā vietā, tad izkāš. Uzglabā ledusskapī ne ilgāk par gadu.

Pret piedēkļu iekaisumu: izvilkumu lieto pa ēdamkarotei 2 reizes dienā pēc ēšanas. Kurss – 2 nedēļas.

Pret cistītu: izvilkumu lieto pa tējkarotei 3–4 reizes dienā pēc ēšanas. Kurss – 10 dienu.

Pret anēmiju, asinsvadu veģetatīvo distoniju: 2 reizes dienā pēc ēšanas lieto tējkaroti izvilkuma, atšķaidītu 1/3 glāzes ūdens.

Pret brūcēm, saskrāpējumiem un čūlām uz ādas: izvilkumu attiecībā 1:4 atšķaida ar ūdeni un apmazgā problemātiskās vietas.

Pret otītu: ik pēc 4 stundām sāpošajā ausī iepilina 2–3 pilienus siltas līdakastes lapas sulas vai izvilkuma. Pēc tam ausī ieliek vates tamponiņu, ausi apsedz vispirms ar kabatlakatiņu, tad polietilēna plēvi un apsien ar siltu lakatu vai šalli.

Uzmanību! Līdakastes izvilkumu nedrīkst lietot grūtniecības laikā.