Atkarībā no augiem, kas izmantoti dzēriena uzlējumam, tēja var būt ne tikai uzmundrinoša, bet arī dziednieciska un spēj būtiski papildināt vitamīnu krājumus organismā.
* Sajauc pa tējkarotei mežrozīšu paaugļus un upeņu ogas. 2 tējkarotes maisījuma aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, stundu nostādina, tad izkāš un saldina ar medu vai cukuru. Dzer pa pusglāzei 3–4 reizes dienā.
* Sajauc pa tējkarotei mežrozīšu paaugļus un pīlādžu ogas. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar 2 glāzēm karsta ūdens, 10 minūtes vāra, 4 stundas nostādina cieši aizvērtā traukā tumšā, vēsā vietā, tad izkāš un saldina pēc garšas. Dzer pa pusglāzei 2–3 reizes dienā.
* Sajauc 3 tējkarotes nātru lapu un 7 tējkarotes pīlādžu ogu. 2 tējkarotes maisījuma aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, stundu nostādina, tad izkāš un saldina pēc garšas. Dzer pa pusglāzei 3–4 reizes dienā.
* Sajauc pa tējkarotei mežrozīšu paaugļus, aveņu un upeņu lapas un 2 tējkarotes brūkleņu lapu. 2 ēdamkarotes maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10 minūtes vāra, atdzesē un izkāš. Dzer pa 1/2 vai 1/3 glāzes.
IZMĒĢINI ARĪ ŠĪS RECEPTES!
Četras vitamīnu tēju receptes: nātres, mežrozītes, pīlādži, upenes
Mājās gatavota mārdadža, mežrozīšu, smiltsērkšķu eļļa