Osteomielīta jeb kaulu smadzeņu iekaisuma ārstēšana atkarīga no cēloņiem, kas slimību izraisījuši.
Ir vairāki cēloņi, kuru dēļ mazinās kaula izturība pret infekcijām: cukura diabēts, reimatiskais artrīts, vecums un spēku izsīkums. Nokļuvušas kaulaudos, baktērijas vairojas un izplatās pa kaula centrālo dobumu, kurā atrodas kaula smadzenes.
Attīstoties iekaisumam, sākas apkārtējo audu tūska. Sīkajos asinsvadiņos, kas baro kaulu, veidojas asins sabiezējumi, kuri pasliktina skābekļa piegādi kaulam. Rezultātā skābekļa un barības vielu nepietiekamības dēļ kaulaudi atmirst.
Osteomielīta gaitai var būt recidīvs vai hronisks raksturs. Dažkārt, kad iekaisuma process ir pārāk ielaists un ar terapeitiskām metodēm to apturēt nav iespējams, nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās – jāizņem kaula bojātā vai atmirusī daļa.
Senāk osteomielīta ārstēšanai ļaudis izmantoja šādas tautas medicīnas receptes:
* sāpošajai vietai apliek vārītu auzu salmu vai auzu stiebru novārījuma kompreses;
* no 2–3 valriekstiem izņem starpsieniņas, aplej ar ūdeni un uz 2 nedēļām noliek tumšā vietā, līdz rodas tumši brūns izvilkums. Pēc tam to izkāš un 30 dienas lieto pa 1 ēdamkarotei 3 reizes dienā. Ja stāvoklis neuzlabojas, gatavo vēl vienu devu un kursu atkārto;
* sīki sagriež 30 negatavu valriekstu kodolus, aplej ar litru degvīna vai spirta, 14 dienas nostādina saulē un iegūto izvilkumu izmanto kompresēm;
* sāpošo vietu regulāri ierīvē ar alvejas sulu.
Tā kā visas šīs receptes ir organismam absolūti nekaitīgas, tās var izmēģināt ikviens osteomielīta slimnieks. Galvenais – ticēt atveseļošanās brīnumam.