Tējas dzeršana – ārstniecisks rituāls. Kā veikt, pret kādām kaitēm palīdz?

20-11-2018

sieviete_teja

Mediķi visā pasaulē apgalvo, ka hipertonija mūsdienās kļuvusi krietni jaunāka: ar to sirgst ne tikai cilvēki pusmūža gados, bet arī jaunieši un pat bērni. Medikamentozai ārstēšanai slimība padodas slikti, turklāt, ja cilvēks sāk lietot tabletes, to viņam nāksies darīt visu mūžu. Gandrīz vai neticami, taču ir viens veids, kas palīdz šo kaiti uzveikt, un tā ir – tējas dzeršana.

Tējas dziednieciskās īpašības zināmas jau kopš seniem laikiem. Lai tējas dzeršana kļūtu par atveseļojošu procedūru, jāiemācās to pareizi dzert. Krievu fizioterapeits un netradicionālās medicīnas lietpratējs Mihails Morozovs izstrādājis savu tējas dzeršanas metodiku.

Ar ārstnieciskās tējas dzeršanas procedūru var atbrīvoties ne tikai no hipertonijas, bet arī no hipotonijas, stenokardijas, aritmijas, gastrīta, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas, stresa, noguruma, kā arī atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.

Sajust katru malku
Austrumu dziednieki apgalvo, ka organisma dzīvības procesiem nepieciešamo enerģiju cilvēks saņem ne tikai ar uzturu, bet arī katru ieelpu un malku šķidruma. Ja kādi orgāni vai sistēmas nesaņem tai nepieciešamo enerģijas daudzumu, to funkcijas pavājinās, un cilvēks sāk slimot.

Lai tas nenotiktu, jāiemācās enerģiju uzkrāt un novirzīt uz tām ķermeņa vietām, kur šī enerģija visvairāk vajadzīga.

Agrāk uzskatīja – kaut ko tādu spēj vienīgi jogi. Taču, kā liecina prakse, to var izdarīt ikviens cilvēks neatkarīgi no vecuma un fiziskā stāvokļa. Turklāt treniņiem nav nepieciešams tērēt ne laiku, ne arī spēkus, jo tie tiek apvienoti ar tādu patīkamu nodarbi kā tējas dzeršanu.

Tie, kas šai metodei pievēršas, ir pārsteigti par tās vienkāršību. Toties efekts ir pārsteidzošs: pat hipertoniķiem ar stāžu jau pēc pāris nedēļām asinsspiediens jūtami pazeminās, bet pēc dažiem mēnešiem (atkarībā no slimības smaguma) viņi šo kaiti aizmirst vispār.

Tējas dzeršanas zinātniskie pamati
Vispirms, protams, jāuzvāra ūdens un jāpagatavo tējas uzlējums (tējkarote tējas uz glāzi ūdens). Tad 5–7 minūtes jāļauj tai ievilkties.

Vislabāk izmantot zaļo tēju: atšķirībā no melnās tējas tā pazemina asinsspiedienu un satur daudz vitamīnu un mikroelementu.

Tad aromātisko dzērienu nelielā daudzumā ielej tasītē vai vēl labāk – pialā. Jāraugās, lai tēja neatdzistu un lai tā nebūtu arī pārāk karsta. Kad tas izdarīts, sākas pats atbildīgākais brīdis.

* Jāapsēžas pie galda ar paceltu galvu un taisnu muguru. Tasīti satver ar abām plaukstām, izdara ne pārāk dziļu ieelpu un iedzer nelielu malku tējas.

Uzmanība jākoncentrē uz savām sajūtām: jācenšas sajust, kā karstais dzēriens plūst pa barības vadu un vienlaikus pa visu ķermeni – no pakauša līdz pat papēžiem – izplūst silts vilnis. Iespējams, daudziem tā būs pilnīgi jauna un ļoti patīkama sajūta. Tā turpinot, kopumā jāizdzer aptuveni glāze tējas, neaizmirstot koncentrēt uzmanību uz visām sajūtām, kas notiek organismā.

Šādu treniņu var rīkot neierobežoti – ik reizi, kad rodas vēlēšanās dzert tēju. Tikai katru reizi jāgatavo svaigs uzlējums. Jau pēc nedaudz dienām no augšas uz leju plūstošā malka sajūta kļūs automātiska. Vēl labāk nolikt līdzās termosu ar karstu tēju un ik pēc 10–15 minūtēm iedzert pa malkam. Kad vingrojums padosies bez grūtībām, var sākt vērsties pret augsto asinsspiedienu.
zalateja
Norīt hipertoniju!
Šim vingrojumam, tāpat kā iepriekšējam, nepieciešama svaigi uzlieta karsta tēja.
* Jāapsēžas pie galda, mugura taisna, pleci – nolaisti. Tad jāatsauc atmiņā kāds notikums, kas bija sagādājis lielu prieku, sajūsmu, pacēlumu: tas var būt pirmais skūpsts, kāzu diena, bērna piedzimšana, uzvara prestižās sacensībās, vinnests loterijā, ceļojumā gūtie iespaidi…

Tad ar abām rokām jāpaņem piala, viegli un ne pārāk dziļi jāieelpo, jāiedzer neliels malks tējas un jāiztēlojas, kā pa ķermeņa mugurpusi – kaklu, muguru, rokām, kājām – plūst patīkams siltuma vilnis un kā katra organisma šūniņa tam atveras pretī un kāri uzņem sevī.

Pēc tam jāizelpo, nedaudz jānoliecas uz priekšu, elkoņi jāuzliek uz galda un ar pialas maliņu jāpieskaras vietai starp uzacīm.

Jācenšas maksimāli atslābināties un atslēgties no visa, kas notiek apkārt, – aptuveni tā, it kā uz mirkli būtu uznācis snaudiens. Šāds stāvoklis jāsaglabā 10–30 sekundes, pēc tam galva atkal jāpaceļ, jāatgriežas pie iepriekšējām patīkamajām domām un to izraisītajām sajūtām, jāizdzer vēl viens malks, atkal jāiztēlojas siltais vilnis utt.

Tā bez steigas jāizdzer 2–3 tasītes tējas. Šajā tējas dzeršanas metodē svarīgi: iedzerot malku ieelpas laikā, galva tiek nedaudz atliekta atpakaļ, un asinsvadi šajā brīdī sašaurinās, bet, izdarot izelpu un galvu noliecot, – paplašinās.

Šīs procedūras iedarbību var salīdzināt ar pirti, kad pēc tvaicētavas cilvēks metas baseinā ar aukstu ūdeni, tā cita starpā nostiprinot un padarot elastīgākus arī asinsvadus. Taču, lai cik tas neticami šķiet, tējas dzeršanai ir daudz lielāks efekts. Īpaši veselīga tā ir tiem hipertoniķiem, kuriem pirtsprieki ir liegti.

Taču jāņem vērā arī tas – lai atvadītos no hipertonijas uz visiem laikiem, tikai ar tējas dzeršanu ir par maz.

Iekšēji jāmainās arī pašam: jāpārstāj satraukties un nervozēt par katru nieku, kā arī, un tas ir pats galvenais, ikdienas saspringtajā ritmā izbrīvēt laiku pilnvērtīgai atpūtai – vismaz 30–45 minūtes, kas tiek atvēlētas pastaigai, grāmatai vai kādai citai patīkamai nodarbei.