Kāpēc vienai saimniecei kotletes padodas maigas un sulīgas, bet citai piedegušas un sausas? Vienkārši pirmā zina dažus praktiskus knifiņus, un mēs ar tiem labprāt dalīsimies.
Pirmais noslēpums
Kotletes gatavo no jauktas maltās gaļas, kuru veido ¾ liellopa gaļa un ¼ cūkgaļa, teļa gaļa, putna vai jēra gaļa.
Otrais noslēpums
Pievieno maltajai gaļai pienā izmērcētu baltmaizi bez garoziņas.
Trešais noslēpums
Lai kotletes būtu pēc iespējas sulīgākas, pievieno nedaudz rīvētu kartupeļu vai krējuma, bet katras kotletes viducī ieliec gabaliņu sviesta.
Ceturtais noslēpums
Pēdējo pievieno kotlešu masai sakultu olas baltumu. Svarīga nianse, kuru nezina visi: dzeltenumu maltajai gaļai pievienot nevajag!
Piektais noslēpums
Rūpīgi maisi malto gaļu ne mazāk par piecām minūtēm. Jo ilgāk mīcīsi, jo gardākas kotletes!
Sestais noslēpums
Kotlešu masai “jānobriest” ledusskapī ne mazāk kā 1 stundu. Sliktākajā gadījumā ieliec aukstumā vismaz uz 10-15 minūtēm.
Septītais noslēpums
Ļoti svarīgi, lai kotletes tiktu pareizi ceptas. Pirmās 30 sekundes cep tās uz spēcīgas uguns, lai izveidotos garoziņa un neļautu iztecēt sulai. Pēc tam uguni samazina līdz vidējai, pēc minūtes kotletes apgriež uz otru pusi un atkal uz 30 sekundēm palielina uguni. Gatavošanu pabeidz uz vidējas uguns, periodiski pārlejot ar eļļu.
Lūk, arī visi gardu kotlešu pagatavošanas noslēpumi! Noteikti liec tos lietā, un drīz maigas un sulīgas kotletes kļūs par tavas ģimenes iecienītāko ēdienu un tavu kroņa numuru!
IEDVESMAI – 10 RECEPTES
6. Tītara kotletes ar sēņu mērci