Rakstura iezīme: nelietīgums. Kā atpazīt un rīkoties?

19-10-2023

Ilustrācija – Pixabay

Vai esat kādreiz savā dzīvē sastapis nekrietnu cilvēku? Ikvienam šīs parādības jēdziens rada savu tēlu, portretu. Vieni atceras kādu no savas apkārtējās vides, citi – nejaušu paziņu, bet vēl citiem nelietīgi cilvēki asociējas ar literatūras vai kino varoņiem. Šodien mēs apsvērsim, ko droši var saukt par cilvēku ar nekrietnuma pazīmēm.

Par neliešiem parasti sauc tos, kuru dvēsele vai morālais kodols ir nelietīgs. Šāds cilvēks gūst gandarījumu no citu cilvēku bēdām, pastāvīgi manipulē, ir gatavs ieriebt citiem savās interesēs. Tas viss norāda uz dziļām rakstura nepilnībām. Cilvēkiem ar sapuvušu dvēseli bieži vien trūkst godīguma, atbildības, sirsnības. Viņi neprot sirsnīgi pateikties.

Kā atpazīt cilvēku ar nekrietnu dvēseli

Lai cik nežēlīga būtu mūsdienu pasaule, laipnu un labi audzinātu cilvēku tajā joprojām ir vairāk. Un viņu vidū ir pavisam viegli aprēķināt antivaroni. Viņš izceļas ar noteiktu rakstura īpašību kopumu.

Necieņa pret laipnību. Jā, mēs sāksim ar triviālu, bet ļoti svarīgu iezīmi. Ja jūs mēģināsiet būt laipns un gādīgs pret nelieti, viņš jums atbildēs ar noraidošu un pazemojošu attieksmi. Un tas ir rādītājs.

Pastāvīga kritika un negatīvas diskusijas. Nekrietnam cilvēkam piemīt “netīra mute”, kas pastāvīgi izpludina aizvainojumu un neapmierinātību. Viņa acis spēj saskatīt kļūdas tikai citos.

Dubultā bīstamība. Viņš prot prasmīgi maskēties un slēpt savus patiesos nodomus. Aiz muguras viņš var čukstēt apmelojumus, bet aci pret aci šāds cilvēks smaidīs un draudzīgi komunicēs. Viņa patiesā daba atklājas krīzes situācijās, kad viņš sāk spiest, skandalēt un apsūdzēt citus.

Ekstrēms egoisms un pašpaļāvība uz citu pazemošanas rēķina. Pašmīlestība caurstrāvo ikvienu šī nepatīkamā cilvēka vārdu un rīcību. Tieši tāpēc viņš nekaunas celt savu pašapziņu, pazemojot un graujot citus.

Noklausīšanās un noslēpumu izgaismošana. Nekrietns cilvēks apsēsti pēta citu cilvēku privātās lietas un detaļas, lai gūtu informācijas krājumu savām interesēm.




Ļaunprātīga aprēķināšana. Racionalitāte un aprēķins ir normālas īpašības, taču nekrietnam cilvēkam tās ir neiedomājami pārspīlētas. Tāds cilvēks ir gatavs pārdot sevi un citus personīgas peļņas gūšanai. Viņš rāpjas hierarhijā augstāk stāvošo priekšā tikai naudas dēļ.

Skaudība. Nelietīgi cilvēki nespēj paciest citu cilvēku laimi un panākumus. Viņi nekavējoties cenšas publiski noniecināt un noniecināt citu sasniegumus.

Seklums. Nelietīgi cilvēki var pārvērst katru centu par tirgošanās un strīdu objektu. Starp citu, viņi nav tik atbildīgi par saviem parādiem.




Saraksta nobeigumā vēlos teikt, ka jūs varat izvairīties no saskarsmes ar nelietīgu cilvēku, vienkārši uzzinot par viņa slikto reputāciju. Cilvēkus ar pagrimušu reputāciju bieži apvij baumu un melīgu stāstu mākonis. Galvenais ir pārbaudīt informācijas ticamību, jo var izrādīties, ka tā ir to pašu cilvēku apmelojums.

Nekrietns cilvēks jūsu vidē. Ko darīt?

Bēgt no viņa prom! Izdzēsiet šo cilvēku no saviem kontaktiem, neaiciniet ciemos un nepiedāvājiet tikšanās. Jā, šī ir radikāla metode, taču tā palīdzēs jums saglabāt savu garīgo veselību un reputāciju.

Protams, ja nelietīgais cilvēks ir bijis jūsu tuvs radinieks, ieteikums nekavējoties pārtraukt visus kontaktus ar viņu nedarbosies. Minimizējiet saziņu ar viņu, neuzticiet noslēpumus. Saglabājiet attiecības pazīšanās līmenī.

Izprast un identificēt nelietīgu cilvēku ir svarīgi ne tikai savas garīgās veselības saglabāšanai, bet arī harmonisku attiecību nodrošināšanai sabiedrībā. Iemācoties atpazīt šādas iezīmes, jūs varat efektīvāk novērst to negatīvo ietekmi uz jūsu dzīvi.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Laimīga laulība nekrīt no gaisa! Galvenie likumi labām attiecībām

Piecas situācijas, kad attiecībās nav vērts atgriezties

Dāmas, uzmanību! Lūk, kas atgrūž vīriešus attiecībās

Pat mīlestība nenotiek pati no sevis. Attiecību guru Ritas Lasmanes padomi