Noderīgi un ļoti garšīgi: kā pareizi sagatavot fermentētas aveņu lapas tējai

19-06-2024

Foto – Pixabay

Aveņu lapu tēja ir pazīstama ar daudzām noderīgām īpašībām.

Aveņu lapas satur fitoncīdus un tanīnvielas, kas palīdz tikt galā ar iekaisumiem organismā. Tāpēc aveņu lapu tēja var būt noderīga dažādu ar iekaisumiem saistītu slimību gadījumā.

Aveņu lapās esošais C vitamīns palīdz stiprināt imunitāti un pasargāt organismu no dažādām infekcijām. Tāpēc aveņu tējas dzeršana var palīdzēt uzturēt veselīgu imūnsistēmu.

Aveņu lapas satur antioksidantus, kas palīdz cīnīties ar brīvajiem radikāļiem organismā, novēršot šūnu bojājumus un palēninot novecošanās procesus.

Aveņu tēja var palīdzēt uzlabot gremošanu, jo tai piemīt nomierinošas un pretiekaisuma īpašības. Tā var mazināt zarnu iekaisumu, uzlabot gremošanas trakta darbību un veicināt gremošanu.

Sildoša un nomierinoša aveņu tēja var palīdzēt mazināt stresu, uzlabot garastāvokli un mazināt nervu spriedzi. Aromatizētas aveņu tējas tases dzeršana pirms gulētiešanas var palīdzēt atslābināties un uzlabot miega kvalitāti.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka pirms jebkādu augu dzērienu, tostarp aveņu lapu tējas, lietošanas ieteicams konsultēties ar ārstu, īpaši, ja Jums ir medicīniskas kontrindikācijas vai alerģija.

Lai tēja būtu garšīga, smaržīga un skaistā, bagātīgā krāsā, aveņu lapas ir jāfermentē.




Aveņu lapas šādai tējai var vākt no vasaras sākuma līdz rudens vidum.

Lai pareizi sagatavotu aveņu lapas, tās ievieto maisiņā un vismaz uz 2 dienām ievieto saldētavā. Tas ir nepieciešams, lai vakuolas saplaisātu un no tām izdalītos sula tālākai fermentācijai.

Pēc pāris dienām vai vēl vēlāk tās jāatkausē. Izklājiet plānu kārtu uz auduma ēnā un pagaidiet, līdz lapas apvīst, bet nesāk žūt!

Tagad sākam vērpšanu. To var izdarīt, salocot 5-10 lapas un savelkot desu rokās. Lapas var samīcīt, saspiest tās tā, it kā mazgātu veļu vai mīcītu mīklu. Tas ir nepieciešams, lai no lapām labāk iegūtu sulu.




Pēc tam tās liekam raudzēt. Lapas saberž stikla burkā vai emaljētā traukā. Pārsedz ar mitru drānu. Atstāj siltā vietā uz 24 stundām.

Sākt žāvēšanu: var žāvēt žāvētājā vai cepeškrāsnī 70° temperatūrā, ar atvērtām durtiņām. Periodiski samaisiet lapas, lai tās izžūtu vienmērīgi. Žāvējiet līdz pilnīgai izžūšanai!

Sagaidām, kamēr lapas atdzisīs, ievietojam tās stikla burkā vai pārtikas traukā glabāšanai tumšā vietā (piemēram, skapī).

Šāda tēja pārspēs jebkuru veikala tēju garšas un lietderības ziņā! Noteikti pamēģiniet to pagatavot.



KĀ VĀKT UN UZGLABĀT CITAS ZĀĻU TĒJAS?

Uzlējumi pret vēnu varikozi. Laiks ievākt ārstniecības augus!

Parastā kalme. No populārā ārstniecības auga var gatavot pat ievārījumu!

Visi slavē ārstniecības augus, bet daudziem tie jālieto piesardzīgi