Kauliņi vēl vērtīgāki par pašiem augļiem. Kas labs olīvu, vīnogu, aprikožu, ķiršu un plūmju kauliņos?

01-11-2017

kaulini_696x464

OLĪVU KAULIŅI

Olīvu kauliņi ir lielisks žulti dzenošs līdzeklis, kas uzlabo visa gremošanas trakta darbību, uzsūc toksīnus un izvada tos no organisma.

Ballītē, ēdot olīvas ar visiem kauliņiem, būšot mazāks reibums un nākamaja dienā nemocīs paģiras.

Olīvu kauliņi uzlabo astmas un aizdusas slimnieku stāvokli, palīdz pret plaušu slimībām, nomierina nervu sistēmu.

Iesaka mēneša laikā apēst kādu duci olīvu ar visiem kauliņiem. Tā būs laba nierakmeņu profilakse, novērsīs akmeņu veidošanos urīnceļos un žultsceļos.

kizils

KIZILA KAULIŅI

Tās pašas īpašības, kas olīvu kauliņiem, ir arī kizila kauliņiem. Tie palīdz arī pret, piemēram, hemoroīdiem. Lai uzlabotu stāvokli, nedēļas laikā iesaka apēst 15 augļus ar visiem kauliņiem.

Kizila kauliņi tāpat palīdz normalizēt kuņģa un zarnu trakta darbību.

Lai pagatavotu kizila kauliņu uzlējumu, uz glāzi ūdens ņem 3 tējkarotes kauliņu. Vāra 15 minūtes, ļauj ievilkties 2 stundas. Dzer trīs reizes dienā pa 1 ēdamkarotei.

vinogu_kaulini

VĪNOGU KAULIŅI

Pārsteidzoši, bet vīnogu kauliņi esot veselīgāki par pašām ogām, tajos ir daudz E vitamīna, kas atbild par jaunu, stingru un elastīgu ādu. Vīnogu kauliņos arī ir fitoestrogēni, kas īpaši veselīgi sievietēm pēc 50 gadu vecuma sasniegšanas.

Vīnogu kauliņu ekstrakts nostiprina asinsvadu sieniņas, novēršot kapilāru plīsumus un kuperozes veidošanos, kā arī pazemina asinsspiedienu un kaitīgā holesterīna līmeni.

Ekstrakts satur vielas, kas novērš kadidozes attīstību.

Sarkano vīnogu kauliņi ir 12 reizes spēcīgāks antioksidants nekā gaišo vīnogu kauliņi.

granats

IRBENES KAULIŅI

Irbenes kauliņus uzskata par dabīgu organisma tīrīšanas līdzekli.

Irbenes kauliņi apgādā organismu ar lielu daudzumu mikroelementu, kas nāk par labu zarnu trakta mikroflorai, atveseļo sirds un asinsvadu sistēmu. Tāpat mazina tūsku, nosptiprina organismu, paaugstina tonusu, izvada šlakvielas un smiltis no nierēm un žultsceļiem.

Regulāri lietojot irbenes kaulinus (aptuveni 10 dienā), pāriet hronisks nogurums, mazinās galvassāpju lekmju biežums.

GRANĀTĀBOLU KAULIŅI

Granātābolu kauliņi lieliski iedarbojas uz hormonālās sistēmas līdzsvaru. Tos iesaka lietot klimaksa periodā. Efektīvi mazina asinsspiedienu, ārstē galvassāpes, novērš nervozitāti un aizkaitināmību.

Granātābolu kauliņu un medus maisījums palīdz pret zobu sāpēm. Ķīniešu medicīna iesaka granātābolu kauliņus ar cukuru kā līdzekli vīrieša potences uzlabošanai.

Granātābolu kauliņu ekstraktu var pagatavot, ņemot 40% kauliņu un 60% glicerīna. Ekstrakts darbojas kā dabīgs antibiotiķis. Tas nostiprina imunitāti, tam ir pretvīrusu, pretalerģiska, pretmikrobu un antioksidanta īpašības, palīdz pret sēnīšu infekcijām.

Granātābolu sēkliņu ekstrakts arī nostiprina asinsvadus un palīdz atbrīvoties no cērmēm. Ārstē ekzēmas, dermatītus, uzlabo ādas elastību un veicina audu atjaunošanos.
Ekstraktā ir C vitamīnas, taukskābes, bioflavonoīdi, P vitamīnu tipa vielas. Tomēr, ja tiek lietots šis dabas līdzeklis, neiesaka papildus lietot citus preparātus, jo to iedarbība tiks ievērojami pastiprināta un iespējama pat intoksikācija.

Pret herpesu.
Ieziež lūpas ar granātābolu kauliņu ekstraktu (5 pilienus), kas sajaukti ar 30 ml augu eļļas. Lieto četras reizes dienā.

Pret ekzēmu.
100 ml istabas temperatūras vārītā ūdenī izšķīdina 10 pilienus ekstrakta. Sakrata un klāj uz eksēmas skartās ādas. Pēc 5 minūtēm noskalo.

Pret psoriāzi un neirodermītu.
30 ml augu eļļas sajauc ar 5 pilieniem ekstrakta. Lieto divas reizes dienā.

Lasīt tālāk: 1 2