Kāpēc vieni cilvēki ir veseli, bet citi nē? Kāpēc kādam ir lielisks vīrs vai brīnišķīga sieva, labi bērni un ģimenē valda miers un saticība, bet citiem viss veidojas ne pārāk veiksmīgi? Kāpēc kādam ir paveicies ar darbu, iespējams, lieliski veicas biznesā un finansiālā situācija tikai priecē, bet cits knapi savelk galus kopā un ar darbu ir neapmierināts?
Apstājieties uz minūti, palūkojaties apkārt, globāli palūkojaties. Paskatieties uz savu dzīvi no augšas un padomājiet, kā jūs esat nonākuši esošajos apstākļos un situācijās? Kāpēc jums ir tas, kas jums ir un jūsos šajā saistībā notiek zināmas emocionālas reakcijas?
Atbilde ir ļoti vienkārša un īsa: tāpēc, ka esat to pelnījis
Un šeit nav neviena, kam izvirzīt pretenzijas, izņemot sevi pašu. Jums ir tas partneris, tas darbs, tie bērni, tā veselība un tāds naudas daudzums, kādu esat pelnījis. Krūtīs sajūtat protestu? Tas nozīmē, ka jūs sēžat uz “savas patiesības”. Kamēr jūs no tās neiziesiet un nepaskatīsieties uz sevi no malas, dzīve uz labāku vai/un vēlamo pusi nemainīsies.
Viss notiek atbilstoši cilvēka iekšējai vērtībai
Kas ir šis abstraktais jēdziens un kā to izmērīt, jūs jautāsiet. Teiksim tā, cilvēka iekšējā vērtība ir paša brieduma, gudrības (tajā ietilpst arī Visuma likumu izpratne) un morālās tīrības gradācija.
Iekšējo vērtību nenosaka pats cilvēks. Tādēļ dusmoties: esmu pelnījis, kādēļ man netika? Vai censties paņemt, domājot, ka esmu pelnījis – nav prātīgi. Tas ir tāpat kā nopirkt automašīnu kredītā, bet pēc kāda laika to sasist. Kredīts ir, bet auto vairs nav.
Mēs visi esam atnākuši šajā pasaulē, lai mainītos un attīstītos. Ja cilvēks pārstāj mainīties, Visums novēršas no viņa un cilvēks degradējas. Mūsu attīstības indikators ir atbilde no pasaules ap mums – sabiedrība, kurā mēs atrodamies, zināmu apstākļu un situāciju veidošanās, kas tieši vai netieši norāda uz lietu stāvokli mūsu dzīvē un tā tālāk.
Viss šajā pasaulē atrodas savstarpējā smalkā līdzsvara saistībā
Tā dēvētais līdzsvars šeit ir diezgan iluzors jēdziens un darbojas pēc svaru principa – viens kauss atrodas mums iekšā, otrs – ārpusē. Ko un cik daudz mēs esam sevī ievietojuši, tas arī zināmā daudzumā parādīsies ārējā pasaulē (pēc sistemoloģijas principa).
Piemēram, cilvēks prenatālā periodā ir ieguvis psihotraumu, kad viņa māte gribēja veikt abortu, tāpēc viņam bērnībā radās neapzinātas pretenzijas pret tēvu vai māti, jaunībā viņš piedzīvoja neatbildētu mīlestību, kas arī atstāja viņā zināma veida emocijas. Viņa iekšējā pasaulē viss nav gludi, viņš saņems to pašu arī dzīvē – neapzinātu atteikšanos no dzīves kopumā, atrautību no zemes plāna, ar savu partneri viņam būs jārisina tās pašas problēmas, ko nav atrisinājis ar vecākiem, un tā tālāk.
Vai esat dzirdējuši par pasaules hologrāfiskuma teoriju? Daudzi zinātnieki pieturas pie šīs teorijas. Īsumā to var aprakstīt ar seniem viediem vārdiem “tas, kas apakšā, atbilst tam, kas atrodas augšā” (Hermess Trismegists).
Tāpēc gribat to vai nē, nāksies atzīt faktu, ka, ja jūs vēlaties mainīt pasauli sev apkārt, tad sākt vajag ar sevi. Bezjēdzīgi ir dzert tabletes, mainīt partnerus, darbu, dusmoties uz bērniem, apvainoties par naudas trūkumu vai citām lietām.
Kā spert pirmo soli, lasiet nākamajā lapā!
Sākumā vajag pieņemt apstākļus, kādos esat nonākuši – tie parādīs jūsu attīstības līmeni un būs atskaites punkts tam, lai noteiktu kā, kur un kādā veidā ir vērts virzīties, lai sasniegtu vēlamo. Patiesa pateicība par to, kas jums ir, arī ir jūsu vērtības (lasi: gudrības un iekšējās tīrības) rādītājs, un tai ir jābūt, ja vēlaties virzīties augstāk.
Strādājot ar sevi visās dzīvēs jomās, jūs saņemsiet atbildi no pasaules. Paveicāt darbu – ieguvāt rezultātu. Sasniegtais rezultāts būs tieši proporcionāls jūsu pieliktajām pūlēm. Lūk, arī vērtības mērs. Pilnīgi iespējams, ka jums šķitīs, kas esat paveikuši milzu darbu, bet saņēmuši maz…nepavisam nē. Cilvēks nenosaka mēru. Neapmierina rezultāts? Tas nozīmē, ka kaut kur bija vājā vieta, iespējams, ietekme bija zināšanu trūkumam, un jūs darbu nepaveicāt līdz galam.
Virzoties uz labāku dzīvi caur zināšanām un strādājot ar sevi, jūs varēsiet sajust un saprast, kas jums patiešām ir vajadzīgs, savas patiesās vēlmes un iespējas, un ko nepieciešams izdarīt, lai to iegūtu (runa ir gan par materiālajām, gan nemateriālajām pasaules sastāvdaļām). Turklāt jūs spēsiet saprast, ko esat pelnījuši, pie kā vēl jāpiestrādā, lai kļūtu vērtīgs un saņemtu vēlamo, un no kā vadījies Visums, kad atvēlējis jums dāvanā to vai citu labumu.
Avots: “happyphilosophy.ru”