Saikne starp ārstnieciskajiem augiem un astroloģiju ir vienkārša – gan viena, gan otra ir pazīstama kopš senseniem laikiem. Ne visi zina, ka ārstēties ar zālītēm vislabāk ir pēc astrologu padomiem, jo viņi iesaka izmantot tos dziednieciskos augus, kam ir vislielākā harmonija ar jūsu zodiaka zīmi.
Uguns zīme, vājā vieta – nervi. Nosliece uz neiralģiju, galvassāpēm, haimorītiem, acu slimībām. Ārstnieciskie augi Auniem – timiāns, zirdzene, melisa, piparmētra, baldriāna sakne noņems galvassāpes; bārbele, mežrozīšu augļi, alveja, kadiķis, nātru lapas ir noderīgas kā asins attīroši un vitamīniem bagāti līdzekļi.
Šīs zīmes pārstāvji ir gardēži, vājā vieta – gremošanas sistēma, cieš no vielmaiņas traucējumiem, nosliece uz kakla, rīkles, traheju slimībām. Ārstnieciskie augi Vēršiem – anīss, rozmarīns, majorāns derēs gremošanas sistēmai; asinszāle un priežu pumpuri – saaukstēšanās slimībām; timiāns, alteja un piparamētra – nomierinoši un pretmikrobu līdzekļi.
Šī ir visnemierīgākā zodiaka zīme ar ļoti jūtīgu nervu sistēmu. Nosliece uz ādas, nervu, bronhu, plaušu kaitēm, plecu joslas neiralģiju, akūtām elpošanas orgānu saslimšanām. Ārstnieciskie augi Dvīņiem – eikalipta lapas, kumelīte, staģes, lakrica, vilkābele, asinszāle, sarkanais āboliņš, vībotne, tauksakne, pētersīļi, dilles, ķimenes, dilles, burkāni, baldriāns.
Vēzis
Vēža vājā vieta ir gremošanas orgāni. Asinszāle un nātru lapas palīdzēs pret sāpēm vēderā; ķirbis, kukurūzas drīksnas, pienene un dzeltenā kaķpēdiņa būs noderīga žultspūšļa iekaisuma gadījumā; vislielāko labumu dos liepu un plūškoka ziedi, akmeņlauzīte, salvija, rozmarīns, dārzeņu portulaka.
Lauva
Vājā vieta sirds un sirds un asinsvadu sistēma, nosliece uz išēmiju, stenokardiju, sāpēm mugurā un aiz krūšu kaula, neirozēm, žultspūšļa slimībām. Lauvam piemērotas sekojošas zālītes – parastā māllēpe, dadzis, romiešu kumelīte, liepziedi, anīss, dižzirdzene, kliņģerīte, staģes, piparmētra, pienene, fenhelis, dilles, pētersīļi, piparmētra.
Par vājo vietu tiek uzskatīts kuņģa un zarnu trakts. Jaunavām raksturīgās slimības – gremošanas sistēmas traucējumi, kolīti. Jaunavām noderīgi ārstnieciskie augi – mellenes, zemenes, lavandas, piparmētra, salvija, citronu vībotne, rozmarīns, pupumētra, baldriāns, asinszāle, čemuru augustiņš.
Svariem kopumā ir laba veselība, taču iespējamas tādas saslimšanas kā hipertonija, galvassāpes, nieru un urīnceļu slimības, vielmaiņas traucējumi un ar tiem saistītas kaites. Svariem noderīgi sekojoši ārstnieciskie augi – jasmīns, piparmētra, krustnagliņas, āboliņš, oregano, rozmarīns, nātre, trejkrāsu vijolīte, bārbele, malva, pelašķis, salvija, parastā māllēpe.
Skorpioniem vājā vieta ir reproduktīvie orgāni, uroģenitālā sfēra, nosliece uz veneriskajām slimībām, taisnās zarnas kaitēm. Viņiem noderīgi mežrozīte, sausserdis, ingvers, kumelīte, melnā bērzu piepe, nātre, vērmele, baziliks, sinepes, kviešu zāle, ceļmallapa, koriandrs, alveja.
Šīs zīmes pārstāvju slimības – reimatisms, išiass, asins slimības, aknu un astes kaula slimības. Strēlniekiem noderēs sekojoši ārstnieciskie augi – diždadža saknes, kosa, kadiķu augļi, gurķu mētra, betoniku sārmene, oša sakne, nātre, safrāns, salvija, timiāns.
Šīs zīmes cilvēki ir raižpilni un ārkārtīgi nemierīgi cilvēki. Pakļauti gremošanas sistēmas, zobu, ādas, aknu, kaulu sistēmas, locītavu, saaukstēšanās slimībām. Mežāzim piemērotākie ārstnieciskie augi – žeņšeņs, Sibīrijas žeņšeņs, citronliāna, mellenes, upenes, melisa, sausserdis, zilgalvīte, maura sūrene, vilnainā erva, skujkoku skujas.
Ūdensvīrs
Šīs zīmes cilvēki ir superaktīvi un nervozi. Ar noslieci uz limfātiskās sistēmas asins saslimšanām, vēnu varikozi, nervu sistēmas traucējumiem un alkoholismu. Viņiem noderīgi ir sekojoši ārstnieciskie augi – estragons, oregano, melisa, feihoja, ganu pirkstiņš, vilnainā erva, žeņšeņs, citronliāna, vilkābele, pelašķis, valriekstu lapas.
Zivis
Garastāvokļa uzlabošanai un noguruma noņemšanai Zivīm derēs zaļā tēja ar jasmīnu un romiešu kumelītēm. Zivīm ieteicamie ārstniecības augi – dzērveņu lapas, salvija, piparmētra, zīdkoka lapas, piparmētra, kliņģerītes, meža zemenes, savvaļas cigoriņi, kastanis, dadzis, margrietiņa, anīss, romiešu kumelītes, genciānas sakne.
Pirms ārstniecības augu lietošanas neaizmirstiet konsultēties ar fitoterapeitu.
Avots: “fithacker.ru”
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!
Alveja un linsēklas ir labas, bet ne visiem! Ārstniecības augu lietošanas ierobežojumi
Uzlējumi pret vēnu varikozi. Laiks ievākt ārstniecības augus!
Kā glābt sausu ādu karstā laikā? Ārstniecības augu uzlējumi un citas dabas receptes
Maģiski rituāli ārstniecības augu vākšanai. Izmēģini senču gudrības!