Diēta pret vēzi. Astoņi principi, kas jāņem vērā ikvienam

28-11-2017

cancer-diet
Veicot eksperimentālos pētījumus, daudzu Eiropas un Amerikas valstu zinātnieki noskaidrojuši, ka uzturs un jo īpaši daži atsevišķi produkti ir ārkārtīgi efektīvi onkoloģisko slimību profilaksei. Zinātnieku atziņas būtu ņemamas vērā ikvienam.

1. Papildiniet savu ēdienkarti ar jūras augiem. Pilnīgi pietiks ar pāris karotēm salātu, gatavotu no jūraskāpostiem. Faktu, ka japānietēm nemēdz būt krūts vēzis, zinātnieki izskaidro ar to, ka šīs valsts iedzīvotāju ēdienkartē neatņemama sastāvdaļa ir jūras augi. Hlorofilam, ko tie satur, ir antikancerogēna iedarbība.

2. Samaziniet tauku patēriņu. Diennaktij nepieciešamā maksimālā norma ir 100 gramu. Iespējami retāk ēdiet desas, cīsiņus, konditorejas izstrādājumus. Lietojot uzturā daudz tauku, organismam nākas sintezēt hormonu estrogēnu vairāk par nepieciešamo normu. Daudzi zinātnieki pasaulē ir vienisprātis: jo augstāks organismā ir dažu šā hormona formu saturs, jo lielāka iespējamība saslimt ar krūts vēzi.

3. Priekšroka dodama ar šķiedrvielām bagātiem produktiem: augļiem, dārzeņiem, maizei ar kliju piedevām un citiem graudzāļu produktiem. Zinātnieki noskaidrojuši, ka ar šķiedrvielām bagāts uzturs normalizē vielmaiņu un pazemina estrogēnu līmeni asinīs.

4. Galdā vienmēr jābūt kāpostiem: baltajiem galviņkāpostiem, Briseles kāpostiem, ziedkāpostiem… gandrīz visas krustziežu kultūras satur īpašu vielu – indolu-3 karbinolu, kas spēj pārvērst estrogēnu no vēzi provocējošās formas pilnīgi pretējas iedarbības formā – tādā, kas organismu no šīs kaites pasargā.

5. Lietojiet uzturā zivis – vismaz trīsreiz nedēļā, ja ne biežāk. Pierādīts, ka tajās valstīs, kur iedzīvotāji uzturā lieto daudz zivju, saslimšana ar piena dziedzeri novērojama daudz retāk. Zivju eļļa stiprina imūnsistēmu un neļauj vēzim attīstīties.

6. Dzeriet zaļo tēju. Ne mazāk kā trīs tasītes dienā. Zaļā tēja satur antioksidantus, bet tie stājas ceļā onkoloģiskās saslimšanas attīstībai.

7. Ēdiena gatavošanai izmantojiet nerafinēto augu eļļu. Arī salātiem tā ir vairāk ieteicama nekā krējums vai majonēze.

8. Kad vien iespējams, bagātiniet ēdienu ar zaļumiem: dillēm, pētersīļiem, puraviem, sīpoliem, zaļajiem lociņiem, ķiplokiem, selerijām u.c.