Alokāzija. Ne tikai skaists telpaugs, bet arī zāles. Ko tā ārstē?

30-09-2018

alokazija
Alokāzija ir ļoti skaists telpaugs ar lielām trīsstūrveida lapām garos taisnos kātos un ir tuvs kallu radinieks. Tiesa, atšķirībā no kallas alokāzija zied diezgan reti.

Toties šim augam ir citas teicamas īpašības – tas ir ļoti pieticīgs, neprasa daudz gaismas, labprāt aug ēnainā vietā. Augu var pavairot ar dzinumiem, kas parādās pavasarī, vai arī, to pārstādot, jānogriež gabaliņš sakneņa un jāiestāda piemērotā augsnē.

Alokāzija ļoti labvēlīgi iedarbojas uz cilvēku: nomierina, mazina stresu un uzlabo garastāvokli.
alokazija1

Cilvēkiem, kam ir nosliece uz spējām garastāvokļa maiņām vai kuri ātri uzbudinās, alokāzija ir īsts atradums. Tiesa, jauns neliels augs diez vai spēs tikt galā ar visu no saimniekiem nākošo negatīvās enerģijas plūsmu – to spēs vai nu viena izaugusi un spēcīga, vai arī 2–3 nelielas alokāzijas.

Tās jānovieto telpā, kur cilvēks uzturas visbiežāk: viesistabā, kabinetā uz rakstāmgalda. Alokāzijai patīk mitrums un siltums – ja tiek atbilstīgi aprūpēta, tās enerģētiskā aizsardzība būs nodrošināta.

Pret dzemdes miomu (kā papildu ārstniecības līdzeklis): nogriež apakšējo lapu ar visu kātu, sasmalcina, aplej ar pusglāzi degvīna, nedēļu nostādina tumšā vietā, tad izkāš un uzglabā ledusskapī. Pirmajā dienā lieto pa 1 pilienam, pēc tam – pa 2 pilieniem 3 reizes dienā, izvilkumu atšķaidot ēdamkarotē vārīta ūdens. Kurss – viens mēnesis.

Pret čūlām, furunkuliem, ilgi nedzīstošām brūcēm: svaigu lapu saberž putriņā, plānā kārtiņā uzziež problemātiskajai vietai un apsaitē. Apsēju maina ik pēc 2–3 stundām. Ārstēšanās kurss – līdz iestājas pilnīga atveseļošanās.

Pret reimatismu, artrītu, locītavu sāpēm: putriņā saberztu alokāzijas lapu pieliek sāpošajai vietai, pārklāj ar komprešpapīru vai polietilēna plēvi, nostiprina un apsien ar vilnas šalli. Procedūru veic katru vakaru uz nakti.

Var rīkoties arī šādi: sasmalcinātu lapu aplej ar puslitru degvīna, nedēļu nostādina tumšā vietā, tad ar neizkāstu izvilkumu ierīvē sāpošās vietas un apsien ar siltu šalli. Arī šo procedūru veic katru vakaru pirms gulētiešanas. Ārstēšanās kurss – līdz iestājas uzlabošanās.