Dakteris Bebrišs: Pozitīvas domas tikai tad ir labas, ja seko rīcība!

12-10-2019


Doma —> Pārliecība —> Iemaņas —> Lietošana —> Ieradums.

Arī visas darbības, kas saistītas ar veselīga dzīvesveida ieradumu veidošanu, notiek tieši tādā pašā secībā. Un jāņem vērā, ka ieradumu veidošanai vajadzīgas 40 dienas — tas saistīts ar mūsu nervu sistēmas īpatnībām. Piemēram, nekad nedomāju par to, vai atvēršu kādam durvis, palaidīšu apsēsties vai paveikšu kādu citu sīku, ikdienišķu darbību, jo tas viss sen kļuvis par ieradumu. Nevajadzētu arī ļaut iedomām vai ambīcijām traucēt sekot tiem saviem ieradumiem, kas ir pozitīvi un sabiedrībā akceptēti.

VAIRĀK LASI VISVALŽA BEBRIŠA GRĀMATĀ “ESI PATS UN JŪTIES LABI!”

Kas par to, ka esi direktors, un, ja tev izkrīt zīmulis, vai tas jāpaceļ sekretārei? Vai iedomāta “augstā stāvokļa” dēļ vērts upurēt normālas cilvēciskas īpašības? Domāju, ka ne. Piemērs, kā situāciju, kur automātiski notiek negatīva ieraduma izpausme, pārvērst pozitīvā, varētu būt šāds.

LASI VĒL: KO NOZĪMĒ IERASTAIS VĀRDIŅŠ “PIEDOD”?

Reiz iegāju veikalā, apjautājos par kādas preces cenu, palūdzu vēl kaut ko citu. Pārdevēja man nosauca divas reizes lielāku summu, nekā pienāktos maksāt. Es aizrādīju, ka, manuprāt, summa ir daudz mazāka, radot pārdevējā satraukumu, jo vajadzēs anulēt čeku, bet viņa to īsti neprot.

LASI VĒL: DAKTERIS BEBRIŠS – MODEI NAV NEKĀDAS VAINAS, BET SVARĪGĀK BŪT PAŠAM

Lielākā daļa cilvēku šādā situācijā kasierei veltītu nelaipnus vārdus. Tā kā man ir izstrādājies cits ieradums, es sacīju: “Man prieks, ka tā izdarījāt! Pārbaudījāt, cik man asa domāšana, vai sekoju līdzi apkārt notiekošajam. Man arī prieks, ka jūs tagad pratīsiet anulēt čeku, kad būs tāda vajadzība.”

LASI VĒL: DAKTERIS BEBRIŠS: NEESMU PRET VAKCINĒŠANOS, BET PAR SAPRĀTĪGU IZVĒLI

Galu galā meitene pārsteigta pasmaidīja, nevis nonāca stresā par kļūmīgo soli. Domāt pozitīvi un rīkoties kļuvis par ieradumu. Tas ir diezgan zīmīgs piemērs daudzām ikdienas situācijām, kad mēs nevis mēģinām kliedēt spriedzi, bet ar savu negatīvo reakciju to vēl uzsveram un pastiprinām: kāds sabiedriskajā transportā pagrūda, kāds ar automašīnu aizbrauca priekšā tavējai.

Mēģiniet saskatīt ikvienā situācijā kaut ko pozitīvu, un lai tas kļūst par ieradumu. Paliekot pie sarkanās luksofora gaismas, ja kāds cits aizbraucis priekšā, nevis lamājies, bet izmanto šo brīdi, lai kaut vai pamasētu ausis un uzlabotu asins cirkulāciju. Bet var būt, ka otrs auto aizšķērsoja man ceļu tikai tāpēc, lai es atcerētos par piemirsto ausu masāžu?!