Dārza sezona sākusies: saudzējiet sirdi! + Infarkta pazīmes, ko nedrīkst ignorēt

04-06-2022

Laiku pārdomām nedod arī cita akūta slimība – insults. Arī šajā gadījumā nekavējoties jāsauc ātrā palīdzība, un, kamēr tā ir ceļā, jāsniedz slimniekam pirmā palīdzība.

* Slimnieks jāapgulda uz augstiem spilveniem. Tie jāpaliek zem pleciem, lāpstiņām un galvas, lai attiecībā pret gultas līmeni tā būtu piepacelta aptuveni par 30 grādiem.

* Jāatver logs vai vēdlodziņš, tā nodrošinot svaiga gaisa pieplūdi.

* Jāatpogā krekla apkaklīte, jānovelk ciešs apģērbs, jāizņem zobu protēzes.

* Ja iespējams, jāizmēra arteriālais spiediens. Ja tas ir paaugstināts (augstāks par 140/90 Hg staba), slimniekam var iedot hipotensīvu preparātu, ko viņš parasti lieto. Ja nav asinsspiedienu pazeminošu zāļu, var izmantot nemedikamentozās metodes: palūgt slimnieku dziļi ieelpot un maksimāli ilgi aizturēt elpu.

Tikai nevajag pārcensties. Šajā gadījumā galvenais uzdevums ir samazināt asinsspiedienu līdz atzīmei, kas par 10–15 mm Hg staba ir augstāks par parasto. Ja asinsspiediens krītas strauji, iespējama išēmijas perēkļa palielināšanās un daudz lielākas smadzeņu daļas bojājums.




* Ja slimniekam aspirīns neizraisa nekādas kontrindikācijas, viņam var iedot pustabletīti (0,25 g), vēlamāk – izšķīdinātā veidā.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Tautas līdzekļi pret insultu: panātre, peonija, arnika

Zināšanas var izglābt dzīvību: kā atšķirt ģīboni, insultu, infarktu

Bēgam no infarkta: ēdienkarte, augu līdzekļi, kustības

Mans pirmais infarkts 25 gadu vecumā. Gata pieredzes stāsts

Lasīt tālāk: 1 2