Vizualizē savu “vecuma izmaiņu scenāriju”. Tas palīdzēs ilgāk būt jaunam!

02-02-2018

veseliba

1. Izveido savām vēlmēm atbilstošu vecuma izmaiņu scenāriju. Iedomājies sevi 30, 40, 50 un vēlākos gados. Izvēlies ideālo variantu, ar kura palīdzību tu izskatīsies ievērojami jaunāks par savu reālo vecumu un daudz enerģiskāks par saviem vienaudžiem. Tas palīdzēs tev saglabāt jaunību, veselību un skaistumu.

2. Izvairieties no stresiem. Nonākot nepatīkamā situācijā, padomā par to, cik tā niecīga salīdzinājumā ar visas dzīves mērogiem. Attiecies pret problēmu filozofiski, atceries pazīstamo teicienu, kas uzrakstīts uz cara Zālamana gredzena: “Viss paiet, un arī šis pāries”.

3. Esi labestīgs un iecietīgs pret cilvēkiem. Iemācies piedot viņiem kļūdas, un tu ievērosi, cik lielā mērā uzlabosies tava veselība. Jo tad, kad tavā dvēselē mīt aizvainojumi, tu neapzināti nonāc sasaistē ar pāri darītājiem, zaudē spēkus un saslimsti. Savukārt piedošana atbrīvo tevi no šīs atkarības un dziedē dvēseli.

4. Visu, kam ķeries klāt, centies darīt mierīgi un pārliecinoši. Ārsti devē steigu par “ātro slepkavu”, jo tā liek organismam izstrādāt adrenalīnu lielos daudzumos, kas pārslogo sirdi, rada spriedzi un galu galā iedragā veselību.

5. Centies saņemt pēc iespējas vairāk pozitīvo emociju. Pierādīts fakts: optimisti dzīvo ilgāk par pesimistiem un izskatās daudz jaunāki. Jo pozitīvas emocijas paaugstina imunitāti un bremzē novecošanas procesus.

6. Veselībai kaitīgākās jūtas ir dusmas, vainas sajūta, neapmierinātība ar sevi un apkārtējiem. Atceries: veselība sākas ar mīlestību pašam pret sevi un saviem tuvākajiem.

7. Pēc iespējas biežāk smejies. Pētījumi ir pierādījuši, ka pateicoties smiekliem, cilvēka organismā pastiprinās asins plūsma, kas ir teicama profilakse sirds un asinsvadu slimībām. Savukārt negatīvas emocijas ieslēdz pašiznīcināšanās mehānismus.

8. Iemācies pilnībā atslābināties. Velti laiku pārdomām. Atvēli tām desmit minūtes dienā, labāk pirms gulētiešanas. Pavadi laiku vienatnē, ieslēdz mīļoto mūziku, ērti apsēdies. Izvēlies objektu, kas uz tevi iedarbotos vislabvēlīgāk. Tas var būt uguns kamīnā, zivtiņas akvārijā, jebkas. Galvenais, lai pārdomu brīdī tu izjustu līdzsvaru un harmoniju. Sajūti baudi mieru, centies nedomāt neko, kas varētu aptumšot tavu apziņu. Speciālisti apgalvo: šādi mirkļi spēj atjaunot organismu no ikdienas stresiem.

9. Izveido paradumu analizēt savas slimības. Visi tavu kaišu simptomi ir zīmes, kas saka: “Tu kaut ko dari nepareizi, pievērs uzmanību savai rīcībai un domām”. Pat vienkārša saaukstēšanās nerodas uz līdzenas vietas. Tā “barojas” no aizkaitinājuma un aizvainojuma.

10. Cīnies ar sliktu garastāvokli, neļauj tam ievilt tevi depresijā. Psihologi iesaka divas minūtes dienā trenēt “laimes muskuļus”. Uzsmaidi savam atspulgam spogulī un tajā laikā domā, ka esi pats skaistākais, veselīgākais un laimīgākais cilvēks uz zemes. Dvēseles harmonija ir degviela veiksmei.