Kā rasa kļūst dziednieciska
Mēģiniet iedomāties dzidru rasas pilienu (proti, tīru destilētu ūdeni bez grama tam raksturīgo piejaukumu) uz siltas zaļas lapas. Toties auga sastāvā ir ļoti daudz dažādu vielu.
Tā kā ar mitrumu piesātinātā lapa un rasas lāse veido vienotu ūdens telpu, lapā esošās vielas sāk “dreifēt” un caur šūnu membrānām nonāk rasas pilienos. Tā ir vistīrākā fizika – sāļu saturs savienoto trauku šķidrumos tiecas izlīdzināties.
Gan vērtīgās, gan arī indīgās auga vielas nonāk rasā, kas tādējādi iemanto lapas šūnu šķidruma īpašības. Proti, ja lapa ir indīga, arī rasa ir indīga, bet, ja augs ir ārstniecisks, dziednieciska kļūst arī rasa. Atšķirības starp vakara un rīta rasu Kāpēc rasa jāvāc pusnaktī vai agri no rīta pēc saules lēkta? Tas atkarīgs no tā, kādiem ārstniecības mērķiem to vāc.
Vakara rasu vāca pusnaktī un izmantoja kā nomierinošu (ādas iekaisumi, nervu sistēmas traucējumi, bezmiegs), brūces dziedējošu, pretiekaisumu līdzekli. Ar to ārstēja arī psihosomatiskos traucējumus, proti, slimības, kuru pirmcēlonis ir psiholoģiska, emocionāla saslimšana (daži ārsti šīm kaitēm pieskaita arī stenokardiju, sirdsslimības, kas nav saistītas ar aterosklerozes izpausmēm, dzimumfunkcijas traucējumus, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu un cukura diabētu), neirozes un fobijas.
Rīta rasu vāca un izmantoja, ja vajadzēja cīnīties pret iekaisuma slimībām (pavājināt asi izteiktus akūtus stāvokļus, neļaut saasināties hroniskiem iekaisuma procesiem).
Rasas dziednieciskās iedarbības noslēpums Kāpēc rasa, kas satur tik minimālu augā esošo vielu daudzumu, tik efektīvi iedarbojas uz organismu? Katalizators (faktors, kas pastiprina vielu aktivitāti) ir tā iedarbība, kurai rasa, uzņemot sevī augā esošās vielas, tika pakļauta noteiktajā diennakts laikā.
Nākamajā lapā – par Mēness un Saules rasu!