Emocijas “sit” pa veselību un var pat nogalināt. Uzzini, kāpēc tā!

10-01-2018

emocijas1

Cilvēki ir tik dažādi, bet, lai cik ļoti mēs viens no otra atšķiramies, emocijas visiem ir ļoti līdzīgas. Bailes, dusmas, riebums, pārsteigums, skumjas, nicinājums, prieks un laime… Un šo galveno emociju pamata izaug visdažādākās jūtas.

Emociju veidošanās mehānisms ir diezgan sarežģīts un līdz galam nav izpētīts – noteiktu hormonu izdalīsanās ietekmē emocionālo stāvokli tāpat kā dažādas dzīves situācijas.

Skaidrs ir viens: jo vairāk negatīvā ir cilvēka dzīvē, jo iznīcinošākas emocijas viņš katru dienu laiž caur sevi, jo sliktāka kļūst veselība.

Uzmanīgi izpēti mūsu izveidoto “Emociju ratu”. Jau senie ķīnieši uzskatīja, ka visu ligu cēlonis ir mūsu pārdzīvojumos.

emociju_rats

Emociju ietekme uz veselību

Nervu sistēmas traucējumi, pārmērīga nervozitāte un aizkaitināmība, pastāvīgs stress un spriedze burtiski iznīcina cilvēka imunitāti.

Pietiek atcerēties to, ka mūsu organismā viss ir saistīts: ja viens orgāns slikti strādā, tas rada patoloģiju visās citās organisma sistēmās.

Dzīvot nozīmē just, un no emocijām un jūtām nekur nespruksim. Tās iekrāso pasauli dažādos toņos un palīdz mums to labāk izprast. Savas veselības labā tomēr vajadzētu iemācīties piedzīvot vairāk pozitīvu emociju un atmest negatīvās.

Ir daudzi paņēmieni, kā to panākt, un katrs izvēlas sev piemērotāko. Atceries, ka pozitīvas emocijas ir savdabīgs atalgojums organismam par to, ka viss izdarīts pareizi un gaidas attaisnojušās.

Kad mēs kaut ko izplānojam un to darām, neizbēgami izbaudām gandarījumu un otrādi – neīstenotas ieceres kļūst par vilšanās, bēdu un sarūgtinājuma cēloni. Tavos spēkos ir palielināt pozitīvo emociju daudzumu savā dzīvē!

Priecājies, lai mazāk slimotu. Atceries: Vairāk patīkamu emociju – mazāk problēmu ar veselību!