Nesen izlasīju stāstu par kādu sievieti, kura bija nolēmusi kļūt ļoti apdomīga un prātīga, atsakoties no dažādiem tēriņiem uz veselu nedēļu.
Neko nepirkšu – ne kafiju, ne bulciņas, iešu kājām un braukšu ar riteni! Šķietami viņai sāka viss izdoties. Bet jau otrajā dienā sadumpojās vīrs un dēls: mājās nebija nekā garšīga! Pat ne banālu makaronu un konservu. Labi, ka dzīvesbiedrs nebija devis taupības solījumu…
Tad par ko stāsts? Sauciet mani par krājēju, bet kādai ilgi uzglabājamu produktu rezervei mājās vajadzētu būt!
Lūk, daži vecmāmiņas padomi, kurus mūsu ģimenē ievēro vienmēr.
Pie kaimiņa pēc sāls?
Piemēram, lai gan sāli praktiski nelietoju un ar kilogramu pietiek pusgadam, kādā skapja stūrītī savu laiku gaida pāris paciņas. Lai nebūtu jāskrien pie kaimiņiem pēc sāls!
Skaties, kā gribi, bet sāls ir stratēģisks produkts. Tiklīdz sabiedrību pārņem satraukums, visi skrien iepirkt sāli. Kāpēc? Ej nu sazini, tā iegājies. Ja gribi būt prātīga, maisu pirkt nevajag, bet dažas paciņas sniedz kaut kādu mistisku psiholoģisku drošības sajūtu. Un sāli taču var glabāt gadiem.
Lai top gaisma!
Jaunā gada pirmajā vakarā mūsu virtuvē izdega lampiņa. Nomirkšķinājās un cauri bija. Ko es izdarīju? Vienkārši paņēmu no plaukta jaunu. Tur man glabājas kārbiņa ar dažādām lampiņām rezervei.
Un vēl man ir dīvains paradums – tiklīdz esmu kādā saimniecības preču lielveikalā, noteikti iepērku lampiņas, pat ja mājās neviena nav izdegusi. Tas ir lielisks veids, kā kādā brīdī neattapties tumsā.
Ziepju opera
“12 krēslu” varoni inženieri Ščukinu tu noteikti atceries. Gribēja vīrs ieiet dušā, saziepējās, bet ūdeni atslēdza.
Komunālās ķibeles ietekmēt mēs nevaram, bet vienā mierā pa spēkam parūpēties, lai mājās vienmēr būtu ziepes un veļas pulveris.
Nopērc pašu vienkāršāko ziepju iepakojumu rezervei. Citādi pēkšņi var beigties dārgā dušas želeja ar smalko aromātu – ko nu?
Tāpat vērts mājās turēt pa paciņai makaronu, griķu, putraimu – pašu vienkāršāko produktu komplektu no tiem, kuri tev garšo. Šai paša kategorijā ietilpst tēja un kafija. Var atgadīties jebkas – slimība, ģimenes finanšu krīze. Ar stratēģiskām rezervēm pārejošas grūtības būs vieglāk pieciešamas.
Tos, kuri apgalvo, ka tādi paradumi piederas tikai galīgiem nabagiem, neklausi. Labāk esi kā kāmis ar pilniem vaigiem, nevis izsmējīgas anekdotes varonis.