Populārā televīzijas šova “Ekstrasensu cīņas” zvaigzne Aleksandrs Šepss savā oficiālajā vietnē publicējis tādu ieradumu sarakstu, kas padara cilvēkus nabadzīgus un neļauj uzlabot materiālo stāvokli.
Kā izrādās, viss ģeniālais tiešām ir vienkāršs! Šepss apgalvo: ja atbrīvosies no šiem ieradumiem, varēsi jau tuvākajā laikā uzlabot savu materiālo stāvokli.
1.Ieradums žēloties. Ja cilvēks pastāvīgi žēlojas, piemēram, par naudas trūkumu vai savu nelaimīgo dzīvi, viņa apziņā izveidojas negatīvi uzstādījumi, kas izraisa nelaimes un naudas trūkumu.
Stāstot citiem par savām nedienām, cilvēks pats sevi noskaņo negatīvi. Bet jau sen zināms, ka vārdi un domas var materializēties. Žēlojoties par savu dzīvi, cilvēks kļūst vēl nelaimīgāks, jo domā par slikto un izstaro negatīvu enerģiju. Bet īdētājiem, kā uzskata Šepss, nekad neredzēt pieklājīgus ienākumus.
2. Ieradums gribēt visu un uzreiz. Lai nopelnītu naudu un dzīvotu bez rūpēm, jāiegulda pūles. Bet nabadzīgam cilvēkam vajadzīgs tūlītējs rezultāts. Cilvēks nekad nekļūs bagāts, ja baidīsies no darba, liekām pūlēm, kļūdām un riska. Jāsaprot, ka nekas nenotiek vienkārši.
3. Ieradums strādāt darbu, kas nepatīk. Aleksandrs Šepss apgalvo, ka nevar gūt panākumus tai darbības jomā, kas nesniedz prieku un pilnīgi neinteresē. Lai piesaistītu naudu, jānodarbojas ar to, kas priecē sirdi. Tikai tādā gadījumā cilvēks pa īstam tieksies pēc augstiem ienākumiem un varēs kļūt bagāts.
4. Ieradums apskaust. Skaudība ne tikai nevedīs pie bagātības, bet arī “izēdīs” cilvēku no iekšpuses, izraisīs slimības un vientulību. Apskaužot citu panākumus, cilvēks nokļūst bēdīgā stāvoklī, kas neļauj rīkoties un īstenot savus plānus.
5.Ieradums ekonomēt. Ir lietas, kurām kategoriski nedrīkst taupīt naudu: tās ir veselība, bērni un izglītība. Turklāt jātiek vaļā no ieraduma visu pirkt tikai vislētāko. Trīcot par katru centu, cilvēks nekad nepiesaistīs naudu.
6.Ieradums “nosist laiku”. Cilvēkam pašam jāpārvalda savu laiku, nevis laikam – viņu. Nauda neiekritīs klēpī tam, kas bezmērķīgi tērē savas dzīves minūtes un stundas. Šepss iesaka netērēt laiku un neatlikt uz vēlāku laiku to, ko var īstenot tagad.
7. Ieradums gaidīt. Ir atsevišķa cilvēku grupa, kas pastāvīgi gaida piemērotu laiku un meklē iemeslus, kāpēc neīstenot savus plānus tieši tagad. Piemēram, cilvēks ar tādu ieradumu, kas sapņo sākt savu biznesu, pastāvīgi gaida kaut kādu brīdi, kuram kuru katru mirkli jāparādās. Bet pagaidām viņš nespēj neko izdarīt: vai nu nav sezona, vai mājās remonts nav pabeigts, vai kredītu nedod. Tādā veidā ideālais brīdis nepienāks nekad. Ja ir mērķis, uz to jāsāk iet bez kavēšanās, citādi to sasniegt nebūs iespējams.
Visi šie ieradumi, pēc Šepsa domām, arī visbiežāk ir nabadzības un nelaimju iemesls cilvēku dzīvē!