Ļoti daudziem astmatiķiem pavasarī un vasarā bronhiālās astmas saasināšanās mēdz būt krietni retāk nekā ziemā. Tas tāpēc, ka astmas pamatā ir paaugstināta bronhu jutība pret dažādiem kairinātājiem. Tie var būt pārtikas produkti, dzīvnieki, ziedputekšņi un tikpat labi – arī rudens mitrums un ziemas aukstums. Tas nozīmē, ka cilvēks slikti panes mitru un aukstu laiku.
Izejot laukā, sākas klepus, bet pēc tā – apgrūtināta elpošana. Šīs pazīmes liecina, ka tuvojas lēkme, kas cilvēku var pārsteigt tieši ceļā. Lai tas nenotiktu, astmatiķim jāievēro daži pavisam vienkārši noteikumi. Pirmkārt, izejot no mājas, viņam jāaizsedz mute un deguns ar šalli. Otrkārt, jāelpo tikai caur degunu.
Taču jāatzīst, ka daudzos gadījumos šie paņēmieni nepalīdz un pat pareiza elpošana nespēj cilvēku pasargāt no kārtējās lēkmes.
Ja tā, tad jāizmanto speciālie inhalatori, kas domāti ne tikai jau radušās elpas trūkuma novēršanai, bet arī profilaksei: inhalatoru izmanto 15–20 minūtes pirms došanās laukā. Pēc šādas procedūras astmatiskās lēkmes rašanās samazinās līdz minimumam.
Islandes sūnu uzskata par lielisku līdzekli pret astmu, kas ievērojami atvieglo simptomus un palīdz pat pilnībā izārstēties.
Kas jādara?
Vienu ēdamkaroti Islandes sūnas aplej ar glāzi verdoša ūdens, 2–3 stundas nostādina, tad izkāš un sadala 3 lietošanas reizēm. Dzer siltu.
Savukārt vakarā ēdamkaroti sūnu aplej ar glāzi verdoša piena.
Izkāš, izdzer karstu un tūlīt pat dodas pie miera.
Uzlējums jālieto katru dienu ilgstoši (vismaz gadu). Iespējama pat pilnīga izārstēšanās.