• Svaigi grieztus ziedus (kas sasieti kopā nelielos pušķos) piekar ar galvām uz leju sausā, labi vēdinātā telpā. Kāti kalstot kļūs tievāki, tāpēc sējumu var nākties savilkt ciešāk. Pēc aptuveni trīs nedēļām ziedus var izmantot vainaga vai citas kompozīcijas veidošanai.
• Kaltējiet ziedus ar glicerīnu, lai tie saglabātu formu un lokanumu, lai krāsa droši vien mainīsies.
Šai metodei labi piemērotas ir rozes, peonijas un anemones. Ielejiet vienu daļu glicerīna un divas daļas (turpin. 245. lpp)verdoša ūdens augstā, šaurā traukā. Nogrieziet kātus leņķī un ielieciet 8-10 cm dziļi karstajā šķīdumā. Glabājiet trauku vēsā vietā, kamēr uz lapām sāk parādīties mazi glicerīna pilieniņi.
• Samtenes, peonijas un neļķes kaltējiet ar silīcija kristāliem, kas nopērkami amatniecības veikalos. Saīsiniet kātus līdz aptuveni 5 cm un uzspraudiet ziedus uz neasas stieples. Pārklājiet silīcija gēlu noslēdzama trauka apakšai. Lieciet ziedus uz tā un pārklājiet ar silīcija gēla kristāliem aptuveni 2-3 cm biezumā. Novietojiet aizvērto trauku siltā vietā uz divām dienām.
• Lai saglabātu cinniju, kliņģerīšu un orhideju formu un krāsu, izmantojiet silīcija smiltis. Ielieciet ziedus cieši aizvērtā traukā ar smilšu slāni 5 cm biezumā. Pārliecinieties, ka ziedi nesaskaras – sausus tos nevarēs atdalīt.
tCieši aizvākojiet trauku, aptiniet ar līmlenti gaisa necaurlaidībai un nolieciet malā uz aptuveni desmit dienām. Smiltis var lietot atkārtoti, ja tās izžāvē vidēji karstā cepeškrāsnī (100-120°C).
Nogrieziet kātus leņķī, lai tie uzsūktu vairāk ūdens.