Kā padarīt baltākus nodzeltējušus zobus? Maigi līdzekļi no pieliekamā

06-10-2018

Foto - Pixabay

Foto – Pixabay


Kafija, stipra tēja, ūdens, kurā ir daudz fluora, skābas sulas un gāzētie dzērieni ietekmē zobu emalju, un tā ātri zaudē savu baltumu. Ļoti īsā laikā starp zobiem uzkrājas blīvs dzīvu un beigtu baktēriju aplikums, kas pakāpeniski pārvēršas zobakmenī, kuru var noņemt tikai zobārsta kabinetā.

Ļoti daudzi mutes dobuma un zobu kopšanai lieto dažādus šķidrumus, pastas, pulverus un pat košļājamo gumiju, pilnīgi aizmirstot, ka ir lieliski dabiskie līdzekļi, kas stiprina zobu emalju, aizsargā no kariesa, parodontozes un parodontīta.

* Lai noņemtu zobiem dzeltenumu, tie jātīra ar dzeramās sodas un sāls vai citrona sulas maisījumu (ēdamkaroti sodas sajauc ar 1/4 tējkarotes sāls vai citrona sulas), pēc tam mutes dobumu izskalo ar vārītu ūdeni.

* Reizi nedēļā zobus norīvē ar marlīti, kurai uzkaisīts vissmalkākā maluma sāls.

* 2–3 reizes dienā 3–4 minūtes intensīvi jākošļā pētersīļu vai seleriju sakne, ciets ābols (vislabāk antonovka), bet pēc tam mutes dobums jāizskalo ar sālsšķīdumu (tējkarote sāls uz pusglāzi ūdens).

* Pirms un pēc ēšanas jāapēd neliels gabaliņš (ne lielāks par cukurgraudiņu) cieta siera.

* Pēc izdzertas kafijas vai izsmēķētas cigaretes aptuveni 10 minūtes jāpakošļā košļājamā gumija bez cukura (siekalas, kas izdalās košļāšanas laikā, neitralizē un noskalo vielas, kas iekrāso zobus) vai jānorīvē zobi ar citrona šķēlīti un pēc tam mutes dobums jāizskalo.

* Lai neveidotos zobakmens, kariess un iekaisuma procesi, 3–4 reizes nedēļā zobus var tīrīt ar baktericīdām ziepēm. Pēc tam mutes dobumu rūpīgi izskalo.