Meitenes un jaunas sievietes mēdz uzvilkt katrā pirkstā pa gredzenam, priecājoties, ka var to atļauties, jo nesaprot, ka tas var krietni pabojāt reputāciju to cilvēku acīs, kuri kaut ko saprot no juvelierizstrādājumu valkāšanas etiķetes.
Gredzenu skaits
Nevajadzētu nēsāt vairāk nekā trīs gredzenus uz abu roku pirkstiem, uz vienas rokas pieļaujams vilkt divus gredzenus, uz otras – vienu. To nosaka senā tradīcija, ka sievietes valkāja reizē saderināšanās gredzenu, laulības gredzenu un vēl vienu vienu gredzenu pēc saviem ieskatiem.
Ja sievietei ir vairāk gredzenu, tas liecina, ka viņa vainu nu nepārzina etiķeti, vai apzināti to pārkāpj. Piemēra, karaliene var nēsāt tik gredzenu, cik vien vēlas, jo viņas stāvoklis ļauj pārkāpt noteikumus.
No otras puses, diez vai karaliene tā rīkosies, jo zina, ka nekā laba šādā izvēlē nav.
Jebkuru “parasto cilvēku” savukārt etiķetes pārzināšana apkārtējo acīs tikai padara izcilāku.
Noteiktos gadījumos pieļaujams valkāt daudz gredzenu, piemēram, senāk pēc cilvēka nāves viņa māsa vai brālis varēja valkāt aizgājēja laulības gredzenu uz labās rokas rādītājpirksta, tad visiem bija skaidrs, ka šo gredzenu nav jāpieskaita rotājumiem.
Noteikumi vīriešiem
Vīrietim ieteicams valkāt tikai divus gredzenus, abus uz vienas rokas pirkstiem, vai pa vienam katrā rokā. Piemēram, laulību gredzens un dzimtas gredzens. Ja ar laulības gredzenu viss vairāk vai mazāk skaidrs, jāatzīmē tikai, ka tam nevajadzētu būt pārmērīgi sarežģītam, pilnīgi pietiks ar zelta stīpiņu. Ar zīmoggredzenu ir nedaudz sarežģītāk.
Lieta tāda, ka dzimtas gredzenus pamatā nēsāja aristokrātija, kas tos arī praktiski izmantoja vēstuļu un dokumentu apstiprināšanai, kamēr mūsdienās tiem ir vien simboliska nozīme. Dzimtas gredzenus nēsāja arī atpazīstamībai, reizēm pietika to pazibināt, lai bankā tūlīt izmaksātu naudu. Mūsdienās tie pasvītro personību un statusu kā pārtikušam vīrietim.
Aizvadītā gadu tūkstoša astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados jaunieši bieži jauca dzimtas gredzenus un zīmoggredzenus, uzskatot, ka tie ir viens un tas pats. Tad, nu, lūk, dārgie draugi, zīmoggredzena nēsāšana nepadara jūs līdzīgu grāfam no draudzenes izlasīta romāna, to der atcerēties.
Gredzena izvēle
Tātad skaidrs, ka gredzeni nedrīkst padarīt nēsātāju par jaungada eglīti. Vīriešiem vienkāršāk, bet sievietēm jāņem vērā vēl daži nosacījumi.
1. Vecums. Ja esi jaunkundze, kas tikko beigusi skolu, nevajadzētu savai mazajai rociņai uzvilkt masīvus gredzenus, akcentējiet to ar smalku gredzentiņu ar nelielu akmeni. Pieaugušai dāmai gredzens ar masīvu akmeni piešķirs vairāk solīduma apkārtējo acīs.
2. Roku forma. Ja rokas ir apaļīgas, nevajadzētu izvēlēties pārāk mazus gredzenus ar akcentētu akmeni. Jums labāk piestāvēs gredzeni ar ovālu akmeni un lauztām līnijām, nevis apaļu akmeni.
Ja uz rokām skaidri iezīmējas locītavas, nēsājiet gredzenus ar lieliem akmeņiem, izvairoties no smalkiem gredzentiņiem.
Ja rokas ir ļoti tievas, izvēlēties platus gredzenus ar nelieliem akmeņiem vai bez tiem.
Gredzenus jāpieskaņo vienu otram pēc toņa, rokas nav nekāda spuldzīšu virtene.
Par sliktu toni uzskata briljantu nēsāšanu dienā, tie ir vakara dārgakmeņi. Dienai labāk piestāvēs ne visai dārgi akmeņi, piemēram, citrīns vai ametrīns. Bet lēto bižutēriju labāk vispār atstāt mazām meitenēm, kas vēl tikai eksperimentē ar savu stilu.
Avots: “Brainum”
PAR GREDZENIEM IZLASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!
1. UZ KURA PIRKSTA VĪRIETIS NĒSĀ GREDZENU?