Kā veidot bērnam veselīgu attieksmi pret ķermeni, iesaka Inese Ziņģīte

08-09-2019

Līdz skolas vecumam mātei ar meitu vai tēvam ar puiku jāiet kopā mazgāties: tas iemāca vērošanas un apsmiešanas pozīcijā nepievērst uzmanību dzimumu atšķirībām, kas pretējā gadījumā izpaudīsies vēlāk.

Tādējādi veidosies veselīga attieksme pret apkārtējo un paša ķermeni.

VAIRĀK LASI INESES ZIŅĢĪTES GRĀMATĀ “AUG CILVĒKS”

Mamma vai tētis var skaidrot: “Tagad tu man esi augumā līdz elkonim, bet, kad būsi izaudzis tik liels kā es, arī tavs ķermenis izskatīsies tāpat!” Vecākiem jāmāca bērniem vienkārša izpratne par ķermeni un apziņa, ka tas jāsaudzē. Tāpēc katru dienu ejam dušā, norīvējamies, aizejam modri savās dienas gaitās.

Ja tas nav iemācīts līdz skolas vecumam, kad bērns vēl citus nevērtē piekasīgi, vēlāk var rasties sarežģījumi. Pirmsskolas vecumā bērns nebrīnās un visu uztver kā pašu par sevi saprotamu.

Ar pirmsskolas vecuma bērnu var droši kopā mazgāties, jo tas ir zīdaiņa aprūpes turpinājums, tikai no rīta un vakarā, pašam jau krietni vairāk piedaloties un spējot paveikt.

Ķermenis jau atrodas vertikāli! Tas nav nekādi saistāms ar ērtībām vai to trūkumu. Rīgā dzīvojām šaurā dzīvoklītī, kur ar diviem bērniem dzīvojām vienā istabiņā.

Meitu nevajadzēja mudināt mazgāties vai tīrīt zobus: viņa bija pirmā, kas piecēlās, ielaida vannā ūdenī, noskalojās un saposās skolai.

Svarīgi, lai personīgā higiēna kļūtu par ķermeņa prasību. Ja tu neesi sevi sakopis, vienkārši jūties slikti — miegains, nepamodies un tad gaidi vien, kad vīrusi sāks ķerties klāt!