Kaklā karināms krustiņš – kad to nēsāt un kad noņemt. Jāzina katram kristietim!

13-02-2018

krusts

Ķēdītē iekārts kaklā nēsājams krustiņš ir svarīgākais katra jebkuras konfesijas kristieša atribūts. Nēsāt to var ne vienmēr, jo dzīvē ir situācijas, kad garīdznieki un kristīgā ticība atļauj krustiņu noņemt.

Nepārdzīvo, ja tavs krustiņš pazūd vai salūst. Visi mēs esam cilvēki, un katrs no mums var pieļaut kļūdu vai rīkoties neuzmanīgi. Galu galā krustiņš ir tikai lieta, kuru vienmēr var nomainīt pret jaunu. Nozīmīgumu krustiņam piešķir tava attieksme, nevis baznīcas noteikumi.

Kad nēsāt krustiņu

Krustiņu parasti garīdznieks pasniedz cilvēkam kristībās. Pēc šī rituāla nepieciešams krustiņu aplikt ap kaklu un iespēju robežās to nekad nenoņemt. Protams, dzīvē ir situācijas, kad darba apstākļi, drošības pasākumi vai vienkārši veselais saprāts liek tev krustiņu noņemt. Tajā nav nekā slikta, jo jūs pārdzīvojat par krustiņa vērtīgumu, tā ārējo izskatu. Piemēram, kad jūs ieejat saunā, metāliskie priekšmeti stipri sakarst un var radīt apdegumus. Šajā gadījumā krustiņu labāk noņemt. Ja tu strādā vietā, kur atrodas kaitīgas vielas, kas var krustiņu sabojāt, tad darba laikā to labāk noņemt.

Pārējās situācijās krustiņu labāk nenoņemt, jo tas vienmēr tevi sargā no jebkādām nelaimēm, ļaunuma un neveiksmēm. Nēsājot kaklā šo ticības simbolu, tu paud cieņu Dievam. Tieši tāpēc nevajag to noņemt, īpaši bīstamās situācijās. Daudzi cilvēki norāda, ka slikti jūtas, kad krustiņu noņem, it kā viņus būtu atstājusi Dieva žēlastība. Protams, tas tā nav, taču neliela taisnības drusciņa šajos vārdos ir, tāpēc iespēju robežās nenoņemiet krustiņu nekad. Ja esi to noņēmis, tad pirms atkal uzlikt, vari noskaitīt vienkāršu lūgšanu, kas zināma daudziem ticīgajiem: “Aizsargā mani, Dievs, ar Tava godīgā un dzīvi nesošā krusta spēku un pasargā mani no visa ļaunā”.

Ko aizliedz baznīca

Krusts ir svarīgs atribūts, kas simbolizē Kristus sišanu krustā. Tas ir dievišķās ticības un tās spēka simbols. Tieši tāpēc ir vienmēr nepieciešams atcerēties par svarīgiem noteikumiem:

– Krustiņus var nodot vai dāvināt tuviem cilvēkiem kristībās. Nekādu aizliegumu šajā ziņā nav. Taču aizliegts izmest krustiņu vai izmantot to kā rotaslietu, tas ir grēks.

– Baznīca aizliedz ar kaklā nēsājamiem krustiņiem rīkoties tā, it kā tie būtu parastas rotaslietas. Krustiņus nedrīkst nodot lombardos, it kā tā būtu lieta, kam nepiemīt nekāds garīgums un spēks.

– Baznīca aizliedz krustiņa vietā nēsāt Dievmātes vai svēto ikoniņas. Krustiņa nēsāšana ir obligāta, bet ķēdīti ar ikoniņu varat aplikt ap kaklu kā papildinājumu.

– Aizliegts arī pastāvīgi iesvētīt krustiņu un citus baznīcas atribūtus. To darīt var tikai garīdznieks, kas iesvētīs priekšmetu baznīcā ar speciālu lūgšanu palīdzību.

– Baznīca kategoriski aizliedz krustiņu nēsāt kopā ar zodiaka zīmēm, jo no kristietības viedokļa astroloģija ir okulta zinātne un ķecerība. Tas ne tikai nav aizliegts, tas ir pat grēks.

– Ja tavs krustiņš ir salūzis, to var nodot labošanai darbnīcā, bet tad, ja tu to negrasies darīt vai salabot šo priekšmetu nav iespējams, labāk nodot to baznīcā.

Lietderīgi zināt, ka krustiņš var būt bez Kristus figūriņas un pat rotāts ar dārgakmeņiem. Galvenais, lai tas būtu iesvētīts baznīcā.

Avots: “tayni-mirozdaniya.ru”