Kāpēc uz dažiem cilvēkiem suņi rej, bet uz citiem – ne

19-01-2025

Foto – Pixabay

Dažreiz var šķist, ka suns rej bez iemesla. Dažiem cilvēkiem tas šķiet kaitinoši. Tomēr jums nevajadzētu dusmoties uz savu suni, jo suns reti mēdz riet bez iemesla. Lai labāk saprastu savu mājdzīvnieku, saimniekiem vajadzētu izprast šādas rīcības iemeslus.

Šodien “Dzivei.eu” redakcija runās par to, kāpēc suņi rej. Un sapratīsim arī to, kāpēc dažiem cilvēkiem tie ir labvēlīgi, bet citiem – ne.

Suns rej bez iemesla

Vispirms ir vērts teikt, ka riešana ir dabisks suņu saziņas veids. Savvaļā suņi bieži vien neizdod nevajadzīgas skaņas. Taču mājas suņi rej diezgan bieži. Tam ir vairāki pavisam dabiski iemesli. Nevajag dusmoties uz dzīvnieku, labāk ir noskaidrot, kāda ir problēma.

Parasti suns ar riešanu reaģē uz noteiktu stimulu. Pieauguši suņi, kuriem nav problēmu ar socializēšanos, nerej bez iemesla. Riešana ir signāls, ka kaut kas nav kārtībā. Un ir obligāti jānoskaidro, kāpēc. Pretējā gadījumā tas kļūst par ieradumu. Tad atradināt viņu no tā būs ļoti grūti.




Jauna vide

Visbiežāk suņi rej, kad nokļūst jaunos apstākļos. Piemēram, viņi satiek jaunu cilvēku vai nokļūst nepazīstamā vietā.

Suns sajūt jaunu smaržu, kas var likt viņam justies apdraudētam. Suns var justies nemierīgs un nedrošs.

Neignorējiet sava mājdzīvnieka signālus. Mēģiniet viņu nomierināt un iedrošināt. Tas viņam sniegs drošības sajūtu. Tāpat neaizmirstiet, ka ir ļoti svarīgi suni socializēt. Tā viņam būs vieglāk apmeklēt nepazīstamas vietas.




Saimnieka aizstāvība

Visi suņi ir uzticīgi saimniekam un aizstāvēs viņu no visa, kas tiem šķiet bīstams. Šī iemesla dēļ suņi dažkārt rej uz cilvēkiem, kuri uzliek cepuri vai atver lietussargu. Šādā gadījumā jums ir jāliek sunim saprast, ka jūs nekas neapdraud.

Šis instinkts tomēr viņam paliks uz visiem laikiem. Noteikti nav vērts suni bārt par to, ka viņš cenšas jūs aizsargāt.



LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

TABULA. Cik vecs ir tavs suns pēc cilvēka mērauklas? Viss nav tik vienkārši!

Kāpēc suni labāk barot divreiz dienā, nevis barību atstāt traukā pastāvīgi