Iespējams, tas tikai tā šķiet, ka perfekti zinām, kā rīkoties ar šo ierasto produktu. Arī tējas gatavošanā un uzglabāšanā ir savi svarīgi “knifiņi”.
– Pirkto tēju nedrīkst ilgstoši uzglabāt folijā vai papīra iepakojumā. Labāk to iebērt aizvākojamā porcelāna vai fajansa traukā, vai arī stikla burciņā. Metāla un plastmasas trauki tējas uzglabāšanai nav piemēroti. Jāuzglabā tēja siltā, sausā un bieži vēdināmā vietā.
– Tējas ūdeni nedrīkst ilgi vārīt, jo tad tēja kļūst pliekana un izzūd tās aromāts. Tas pats notiek, ja ūdeni uzvāra atkārtoti.
– Tēja zaudē garšu un aromātu, ja uzliešanas brīdī tuvu līdzās atrodas jēla gaļa, zivis, speķis vai citi specifiski smaržojoši pārtikas produkti.
– Tēju aplej tikai porcelāna vai fajansa trauciņā. Uzlietu tēju nedrīkst vārīt, pretējā gadījumā uzlējums kļūs gan stiprāks, taču negaršīgāks un bez aromāta.
– Tējas garša un smarža pastiprinās, ja pirms apliešanas kanniņā iemet cukurgraudu.
– Ja tējas tasītē ieliek vairāk nekā vienu cukurgraudiņu, dzērienā aiziet bojā B1 vitamīns. Ieteicamāk tēju saldināt ar medu.
– Kļūdās visi, kas uzskata, ka citrona šķēlīte mazina tējas stiprumu. Tēja tiešām kļūst gaišāka, taču tās ir tikai ārējās izmaiņas.