Kauliņi vēl vērtīgāki par pašiem augļiem. Kas labs olīvu, vīnogu, aprikožu, ķiršu un plūmju kauliņos?

01-11-2017

aprikozes

APRIKOŽU KAULIŅI

Aprikožu kauliņu kodoli ir unikāls līdzeklis, kas iznīcina slimās šūnas un tādējādi atveseļo visu organismu. Tajos esošais vitamīns В17 atzīts par iedarbīgu audzēju profilaksē. Saldos kauliņos lieto pret nefrītu un astmu, laringītu un bronhītu. Palīdz pret klepu, veicina atklepošanu, ārstē iekaisumu.

Aptiekā nopērkamais aprikožu kauliņu ekstrakts nostiprina imunitāti, novērš sēnīšu infekcijas, nepatīk arī cērmēm.

Bet jāņem vērā, ka vairāk nekā 20-30 g kauliņu dienā var izraisīt smagu saindēšanos, jo tajos ir indīga viela amigdalīns.

plumes
PLŪMJU KAULIŅI

Plūmju kauliņi ir viens no līdzekļiem urīnceļu akmeņu ārstēšanai. Iesaka apēst 20 kauliņus dienā 3-4 nedēļu garumā. Ņem 7 dienu pārtraukumu un kursu atkārto.

ARBŪZU SĒKLIŅAS

Arī šie kauliņi efektīvi šķīdina dažādus akmeņus. No arbūza kauliņiem iegūst treknu eļļu (25-30%). Bet tautas medicīnā piestiņā saberztas arbūza sēklas izmanto kā līdzekli pret zarnu parazītiem un dzemdes asiņošanu.

Arbūza sēklās ir nepiesātinātās taukskābes, tostarp oleīnskābe, linolskābe, kas ir ne tikai vērtīgs pārtikas produkts, bet tām ir arī ārstnieciskas īpašības: novērš holesterīna nogulsnēšanos uz asinsvadu sieniņām, nostiprina imunitāti, novērš ļaundabīgu šūnu veidošanos.

ĒRKŠĶOGU SĒKLIŅAS

Veselīgas sirdij, asinsvadiem un ādai. Satur daudz taukskābju.

ĀBOLA SĒKLIŅAS

Gatavu ābolu sēkliņās ir daudz E vitamīna un joda – pietiek 6-7 ābolu sēkliņu, lai apmierinātu organisma ikdienas vajadzību pēc joda. Labvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību un paaugstina vispārējo tonusu.

ĶIRŠU KAULIŅI

Ķiršu kauliņus jālieto ļoti piesardzīgi, jo tajos ir indīgas vielas. Sausus ķiršu kauliņus saberž pulverī un lieto pret dzemdes asiņošanu, kuņģa čūlu, podagru, artrītu, nierakmeņiem. Ārstnieciskos nolūkos 2-3 reizes dienā liek zem mēles ceturtdaļu tējkarotes pulvera, siekalas norij pēc to pilnīgas izšķīšanas. Ārstēšanās kurss – 1,5-2 mēneši.

Ārstnieciskas īpašības piemīt arī bārbeles, smiltsērkšķa, mežrozītes, ievas ogu, liepas un bumbiera kauliņiem.

Lasīt tālāk: 1 2