Klāt septembris – laiks ievākt ārstnieciskas saknītes. Kā vislabāk pagatavot dažādus augu līdzekļus?

08-09-2017

augi3

Kā ievākt augu saknes

Augu pazemes daļas tradicionāli tiek ievāktas rudenī. Kad auga laksti ir novītuši, saknēs paliek maksimāli daudz vitamīnu, mikroelementu un citu vērtīgo vielu.

Dodoties pēc saknītēm, nekādā gadījumā izraudzītajā vietā nevajag izrakt visu tur esošo augu vai kāda viena konkrēta auga saknes – tā šī vieta tiks pamatīgi noplicināta, bet augu palīdzība taču var būt nepieciešama arī nākotnē. Tāpēc pirmais noteikums ir – daba jāsaudzē! Nav ieteicams ar sakņu vākšanu kavēties un atlikt to uz vēlāku laiku, kad auga virszemes daļa jau pilnībā nokaltusi vai satrunējusi. Tad būs ļoti grūti pateikt, vai tiešām izraktas vajadzīgā auga saknes. Lai šādi nekļūdītos, sakņu “medībās” jādodas laikā, kad augu vēl var atpazīt pēc virszemes daļām.

Vajadzīgajam augam 20 cm rādiusā jāparokas aptuveni 30 cm dziļumā, tad stingri jāsatver kāta pamatne un sakne jāizvelk, cenšoties nenolauzt tās galu. Purvainākās vietās, kur auga saknes atrodas ūdenī, lāpstas vietā var apbruņoties ar nelieliem grābeklīšiem vai dakšām.

Lasīt tālāk: 1 2 3 4 5 6