Ko par cilvēka veselību var pastāstīt ādas krāsa. Ļoti izteiktas dažādu slimību pazīmes

04-08-2018
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Kopš ļoti seniem laikiem Japānā un Ķīnā cilvēka veselības stāvokli nosaka pēc ādas krāsas un struktūras. Runājot par krāsu, vērā tiek ņemtas gan ādas īpatnības, piemēram, pigmentācijas plankumi, punktiņi, līnijas, gan vispārējais tonis. Katra krāsa norāda uz noteiktu organisma stāvokli.

Sarkana krāsa
Šāda ādas krāsa var izpausties trejādi: kā vispārējs tonis, kā plankumi un kā paplašināti kapilāri. Sarkanā krāsa norāda, ka organismā dominē iņ enerģija: sirds strādā ar slodzi, liekot zemādas asinsvadiem paplašināties.

Agrīnā slimības periodā asinsvadu sieniņas vēl ir pietiekami elastīgas un ādai ir tikai viegli sarkanīgs tonis. Taču ar laiku kļūst redzami arī paši kapilāri.

Cēlonis tam ir pārāk lielais jan enerģijas daudzums, ko dod dzīvnieku izcelsmes produktu (to skaitā zivju), arī sāls lietošana uzturā. Ja āda nav izteikti sarkana, bet vairāk rozīga, tas nozīmē, ka piena produktu lietošanas rezultātā sarkano krāsu papildinājusi baltā.

Sārta krāsa
Sārta āda – tas ir tikai normāli un liecina par labu asinsriti. Ja, izdzēris pusglāzi alus, cilvēks sajūt siltumu, bet āda kļūst sarkana, tā ir pazīme, ka organisms ir labā stāvoklī. Bet, ja pēc izdzertā alkohola āda kļūst bāla vai pelēcīga, tas liecina par kādu nopietnu slimību.

Brūna krāsa
Brūngana ādas nokrāsa ir tipiska žultspūšļa un aknu slimību pazīme. Āda var kļūt brūngana vienmērīgi, taču var arī parādīties daži plankumi. Vēl šo nokrāsu var izraisīt pastiprināta balto rīsu lietošana uzturā, arī glutamāts, ko bieži pievieno pārtikas produktiem garšas un citu īpašību uzlabošanai.

Cits brūno plankumu cēlonis ir pārāk liels sāls vai cukura daudzums organismā, tāpēc dažkārt tos mēdz dēvēt par cukura vai sāls apdegumiem. Ja māte grūtniecības laikā uzturā lieto daudz iņ enerģiju saturošus produktus (cukuru, augļus, dārzeņus, augu eļļu u. c.), bērnam tas atspoguļosies dzimumzīmīšu veidā.

Dzeltena krāsa
Dzeltena ādas krāsa liecina, ka cilvēkam ir problēmas ar aizkuņģa dziedzeri, aknām un žultspūsli. Ļoti spilgti tas izpaužas dzeltenās kaites gadījumā, kad cilvēka ķermenis un pat acu baltumi kļūst dzelteni. Gadījumos, kad žultsceļi ir aizsprostojušies, tā vietā, lai plūstu uz divpadsmitpirkstu zarnu, žults nonāk asinīs un kopā ar tām tiek iznēsāta pa visu organismu.

Lai novērstu šādu stāvokli, no ēdienkartes jāsvītro produkti, kas piesātināti ar jan enerģiju (pirmām kārtām sāls un gaļa) un uzturā vairāk jālieto dārzeņi.

Zaļa krāsa
Zaļgana ādas krāsa pamanāma reti, parasti tā mēdz būt tajās ķermeņa daļās, kur ir vēnas. Šāda ādas nokrāsa ir tipiska vēža slimniekiem, kā arī liecina, ka cilvēkam ir nosliece uz šo kaiti. Galvenokārt zaļganums parādās sejas sānu daļās, kas var liecināt par plaušu vēzi, arī starp roku īkšķi un rādītājpirkstu, kas savukārt var liecināt par ļaundabīgo audzēju zarnu traktā.

Zila un violeta krāsa
Ja vēnas, kas parasti šķiet zaļganīgas, pēc cukura, saldējuma, atspirdzinošo un bezalkoholisko dzērienu un citu produktu lietošanas pastiprināti piesātinās ar iņ enerģiju, zaļgano toni nomaina zilganais vai violetais. Tā ir diezgan bīstama pazīme.

Zilā krāsa vērojama reti, toties violetā ir bieži izplatīta, sevišķi vīriešiem pusmūžā. Daudziem, kam pāri četrdesmit, deguns kļūst sarkans vai violets vai arī kļūst lielāks. Tas norāda, ka ir palielināta sirds, paplašināti asinsvadi un paaugstināts asinsspiediens.

Melna krāsa
Uz ķermeņa melnā krāsa var parādīties plankumu vai punktiņu veidā, taču var arī iekrāsot prāvu ādas laukumu. Šo krāsu parasti saista ar nieru slimībām, un kā cēlonis tiek minēts pārāk lielais iņ enerģijas līmenis, īpaši pēc liela daudzuma medikamentu lietošanas.

Melnā ir nāves krāsa. Piemēram, tuberkulozes slimniekiem āda ir bāla, un, ja pacients ir neārstējams, āda pamazām sāk melnēt.

Reizēm uz ķermeņa mēdz būt melnas krāsas dzimumzīmītes. Parasti tās atrodas uz enerģijas meridiānu vietām. Nosakot, kas tas ir par meridiānu (to var uzzināt grāmatās par ķīniešu medicīnu), iespējams noskaidrot, kuram orgānam ir risks saslimt.

Pelēka krāsa
Rietumu pasaulē pelēcīgs ādas tonis ir ļoti izplatīts, kaut gan cilvēkiem, kas ievēro pareizi sabalansētu uzturu, tāds mēdz būt reti. Pelēcīgā krāsa liecina, ka ir palielinātas un neveselas aknas. Šī krāsa nemēdz izpausties plankumu veidā, tā iekrāso visu ādu vienmērīgi.

Bālums
Bāla āda var norādīt uz vairākām slimībām: dažādām plaušu kaitēm, bronhiālo astmu un alerģiju ieskaitot.

Caurspīdīgums
Caurspīdīga un bāla āda mēdz būt cilvēkiem, kas slimo ar tuberkulozi vai baktēriju izraisītām ādas slimībām.

Balta krāsa
Mūsdienās diezgan izplatīta ir pienbalta āda, un cēlonis tam ir pārāk lielā piena produktu lietošana uzturā.

Baltā krāsa var izpausties gan plankumu veidā, gan kā ādas vispārējais tonis. Reizēm baltie plankumiņi atgādina vasarraibumus – īpaši uz lieliem, pleciem, muguras augšdaļā. Arī šajā gadījumā cēlonis ir tas pats – pastiprināta piena produktu (jogurta, siera un sevišķi biezpiena) lietošana uzturā.