Ko par cilvēku atklāj neapzināti žesti? Skaidrojumus skaties foto!

05-01-2018

Lai kā mums gribētos kontrolēt visus žestus un mīniku, to panākt ir praktiski neiespējami. Lielākā daļa mūsu žestu ir neapzināti, un mēs paši nepamanām, kā izpaužam visas slēptākās domas.

Portāls “AdMe.ru” apkopojis vairākus speciālistu padomus, kas palīdzēs labāk saprast ne tikai sarunas biedru, bet arī pašam sevi.

GARLAIKOTS IZSKATS
kakis

pa_veikaliem

Ja tavs sarunas biedrs pastāvīgi atkārto kādu darbību, piemēram, sit ar pirkstiem pa galdu, staipās, krakšķina locītavas vai šūpo kāju: tavā priekšā ir nemiera gars.

Pacietība, klusēšana un koncentrēšanās – tas nav par viņu. Viņš klīst kaut kur savās domās, bet skaidrs, ka neatrodas šeit un tagad ar tevi.

NERVOZITĀTE

kljuda_atskaite

ka_paspet

Kad tavs sarunas biedrs ar roku aizsedz seju vai daļu sejas, tas nozīmē, ka viņš šobrīd izjūt grūtības vai ir iegrimis domās, bet cenšas slēpt savu stāvokli.

Bet kustība, ar roku skarot pieri, it kā “notraušot sviedrus”, liecina, ka cilvēks cenšas norobežoties no sliktām domām un koncentrēties uz spriešanas procesu.

ROKAS UZ GURNIEM

parliecinata_it_ka

ne_velti

Ja sarunas biedrs ir iespiedis rokas sānos, viņš jūt vajadzību pastiprināt, demonstrēt savu stingrību un pārākumu. Tas no viņa puses ir izaicinājums. Bieži tādā veidā cilvēki vienkārši kompensē vājumu un samulsumu.

Savukārt, ja rokas mierīgi guļ uz gurniem, bet cilvēks sēž tuvāk krēsla malai, viņš noskaņots labvēlīgi un pozitīvi vērtē visu notiekošo.

PAŠPĀRLIECINĀTA POZA

labakais_darbinieks

lai_tik_pamegina

Roka, kas nevērīgi iebāzta žaketes vai džinsu kabatā ar īkšķi iekšpusē, liecina par cilvēka iekšējo pašpārliecinātību. Sievietēm līdzīga nozīme ir rokai, kas lēnām un graciozi tiek pacelta pie kakla.

ROKASSPIEDIENS

jauninais

direktora_dels

Vienkāršs rokasspiediens var daudz pastāstīt par cilvēku, ar kuru tu sasveicinies. Piemēram, kad cilvēks, kurš paspiež tev roku, pagriež to tā, lai tā būtu augšpusē, tādējādi cenšas parādīt savu pārākumu pār tevi. Savukārt, ja viņš pasniedz roku ar plaukstu uz augšu, viņš gatavs pieņemt padotā situāciju.

ROKU STĀVOKLIS

kapec_izsauca

Pozu ar saāķētām rokām bieži papildina smaids, bet patiesībā tas nozīmē pavisam ko citu. Nomāktība, nepārliecinātība, naidīgums – lūk, galvenie šo žestu raksturojošie vārdi. Iespējams, cilvēks pārdomā savas problēmas. Rodas šajā brīdī veido kaut ko līdzīgu barjerai starp tevi un sarunu biedru.

ATVĒRTA POZA

ko-piedavat

sastrādasimies

Gribi uzzināt, kā veicas pārrunās? Arī par to pastāstīs sarunas biedra žesti. Pozitīvu sarunu laikā to dalībnieki atpogā žaketes, iztaisno kājas un pārvietojas uz krēsla malu, cenšoties būt tuvāk sarunas biedram, kas sēž pretī.

IZKLAIDĪBA

paaugstināshana

apnicis_klausities

Bet, ja cilvēks pastāvīgi nolasa gruzīšus no apģērba, tā ir pirmā pazīme, ka viņam nepavisam nepatīk tas, kas te tiek runāts, pat ja vārdos viņš tev pilnībā piekrīt.

Auss lipiņas masēšana arī ir slikta zīme. Sarunas biedrs vēlas ātrāk pabeigt, viņaprāt, garlaicīgo sarunu un ātrāk aiziet.