Ne mazāk gardas un vērtīgas ir arī melones, kuras to audzēšanas vietās mēdz dēvēt par dievu dāvanu. Melonē ir ļoti daudz vitamīnu un minerālu: askorbīnskābe, A, PP vitamīns, dzelzs, karotīns… tā ir tikai maza daļiņa no bagātā satura. Austrumu dziednieki visos laikos uzskatījuši, ka melone spēj sievieti padarīt patiesi skaistu, jo tai, tāpat kā arbūzam, piemīt teicamas kosmētiskās īpašības. Turklāt melones maskām ir ātrs un pārsteidzošs efekts.
* Teicami ādu baro, piemēram, šāda maska: melones gabaliņus saspaida putriņā, sajauc ar tējkaroti medus un tējkaroti saldā vai skābā krējuma. Iegūto masu uz 20 minūtēm uzklāj sejai, pēc tam nomazgā ar siltu ūdeni.
* Sausai sejas ādai labi noderēs mitrinoša maska: melones mīkstumu rūpīgi saspaida un sajauc ar nelielu daudzumu minerālūdens. Pēc tam iegūto maisījumu uz 15 minūtēm uzklāj sejai.
* Vēloties ādu attīrīt un padarīt baltāku, pagatavo melones sēklu novārījumu un mazgā tajā seju un rokas.
* Tonizējošā maska labi izlīdzina ādu. Lai to pagatavotu, vispirms no melones mīkstuma izspiež sulu. Pēc tam 100 g mannas biezputras sajauc ar 2 sakultiem olas dzeltenumiem, pievieno 2 tējkarotes medus, pustējkaroti sāls un kā pēdējo – 2 ēdamkarotes izspiestās sulas. Visu rūpīgi samaisa līdz krēmveida masai un tad uz 15–20 minūtēm uzziež sejai un kaklam.
* Arī tad, ja vienkārši saspaidītu melones mīkstumu uzziež sejai, jau pēc dažām reizēm būs pamanāms, ka āda kļuvusi svaigāka, tvirtāka un ieguvusi skaisti sārtu toni.
Starp citu, amerikāņu psihologi, kas pēta cilvēka rakstura saikni ar viņa gastronomiskajām prioritātēm (to skaitā arbūza vai melones izvēlē) secinājuši:
* arbūziem priekšroku dod mīlestības pārpilnas, jautras, komunikablas, jebkurā kompānijā viegli pamanāmas, toties nepastāvīgas būtnes;
* melones labprātāk izvēlas optimistiski cilvēki, kas izceļas ar uzticību un godīgumu.