Vairākums no mums parasti izmet pāraugušus ķiplokus, kam galā izveidojušies zaļi asni. Tā ir liela kļūda, jo šā auga dzinumi satur daudz antioksidantu. Pārsteidzoši, taču tādējādi pāraudzis ķiploks ir daudz vērtīgāks, nekā tāds, kas vēl nav sācis dīgt.
Lūk, kādas ir pārauguša ķiploka priekšrocības:
Nostiprina imūnsistēmu
Tā kā pāraugušā ķiplokā ir augsts antioksidantu saturs, tas nostiprina imūnsistēmu un novērš saaukstēšanos un infekcijas.
Saglabā sirds veselību
Pāraudzis ķiploks satur fitoķīmiskas vielas, kas nomāc kancerogēno vielu aktivitāti, kā arī pastiprina fermentu funkciju un līdz ar to kavē trombu veidošanos. Zoabakmens izveidošanās var izraisīt sirdslēkmes un sirds saslimšanas, tāpēc pāraudzis ķiploks aizsargā jūs no šādām dzīvībai bīstamām saslimšanām.
Novērš insultu
Ķiplokos ir daudz organisko sēra savienojumu (alīns, alicīns, ajoēns), kas paplašina artērijas un novērš asins recēšanu. Tas ir bagāts arī ar fitoķīmiskajām vielām, kas nomāc trombus veidojošo vielu aktivitāti un tādējādi novērš insultu.
Palīdz pret saindēšanos
Antioksidanti pāraugušā ķiplokā cīnās ar vīrusu un sēnīšu saslimšanām, palīdz gadījumos, kad notikusi saindēšanās ar pārtiku, mazina krampjus un caureju un sniedz dažādus citus labumus veselībai.
Vēža profilakse
Šis veselīgais augu produkts bagātīgi satur minerālus, vitamīnus un citas barojošas vielas, tāpēc tas efektīvi novērš brīvo radikāļu radīto kaitējumu. Ķiploku pāraugšana stimulē fitoķimikātu ražošanu, kuri aizsargā no ļaundabīgu šūnu attīstības un kavē kancerogēnu aktivitāti. Augstais antioksidantu saturs arī palīdz novērst šo nāvējošo slimību.
Novērš priekšlaicīgu novecošanos
Antioksidanti ķiplokos spēj efektīvi cīnīties ar brīvajiem radikāļiem organismā un līdz ar to novērst priekšlaicīgu novecošanos un grumbas.
Kā veicināt ķiploka dīgšanu
Lai stimulētu ķiploka dīgšanu, jums vienkārši tas ir jāatstāj zem klajas debess. Mājās varat darīt tā – ar diviem zobu kociņiem caurduriet ķiploka daiviņu. Tai jābūt nenotīrītai. Pēc tam mazu un šauru stikla glāzīti piepildiet ar ūdeni un uz tās malām novietojiet daiviņu tā, lai šaurākais gals būtu nedaudz iegremdēts ūdenī. Turiet to uz palodzes, un pēc piecām dienām parādīsies jaunie ķiploka asni.
Avots: “fithacker.ru”