Neklepo! Kāpēc svarīgi neielaist akūtu bronhītu un kādi dabas līdzekļi palīdz

17-03-2019
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Akūta bronhīta simptomi ir gana izteikti: klepus, paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes muskuļos un locītavās, galvassāpes. Tā savu kaitniecisko iedarbību izpauž slimību izraisījušais vīruss.

Lai organisms spētu mobilizēt savas spēka rezerves un stāties pretī slimībai, tam vajadzīgs zināms laiks. Tāpēc vispareizāk aicināt talkā siltumu un vairākas dienas pavadīt gultā, dzert siltu pienu vai zāļu uzlējumus un bieži skalot kaklu. Labs palīgs ir arī C vitamīns – līdz 2 g askorbīnskābes dienā, kā arī inhalācijas, kurām ieteicams izmantot sālsšķīdumu. Noderēs arī citi tautas medicīnas ieteikumi.

* Piecus sasmalcinātus valrieksta kodolus sajauc ar ēdamkaroti sasmalcinātu lakricas sakņu, aplej ar litru verdoša ūdens un 20 minūtes vāra. Pēc tam pievieno ēdamkaroti linsēklu, ēdamkaroti anīsa sēklu un 2 ēdamkarotes medus. Visu rūpīgi sajauc, 10 minūtes karsē uz vidējas uguns, tad atdzesē un izkāš. Dzer pa kafijas tasītei 5–6 reizes dienā.

* Pudeli alus ielej katliņā un liek uz uguns. Kad alus sācis vārīties, pievieno ar visu mizu gabaliņos sagrieztu citronu (bez kauliņiem), ēdamkaroti anīsa sēklu, 100 g cukura un vāra, līdz puse šķidruma novārās. Tad izkāš un lieto pa ēdamkarotei 5–6 reizes dienā.

* Sagriež 2 kukurūzas vālītes, ieliek katliņā ar verdošu ūdeni (0,5 l), vāra 5 minūtes, tad atdzesē un izkāš. Dzer tējas vietā.

* Ēdamkaroti augu eļļas un tikpat medus sajauc ar 50 g degvīna un rūpīgi samaisa. Lieto pa tējkarotei vairākas reizes dienā (pirms lietošanas jāsakrata). Uzglabā traukā ar cieši piegulošu vāciņu.

Ja pēc 3 dienām šādas ārstēšanās ķermeņa temperatūra nekrītas, tas var liecināt, ka slimība draud pāriet citā, jau bīstamākā formā, piemēram, pneimonijā, kad bez ārsta palīdzības neiztikt.