Pazudusi oža. Palīdzēt var mājas līdzekļi!

27-04-2018

udens_citrons
Problēmas ar ožu nav nekāds retums – tā var pazust pēc daudzām slimībām, par stiprām iesnām un gripu nemaz jau nerunājot. Ko darīt, lai deguns atdzīvotos un oža atgrieztos?

* Vienādās daļās sajauc upes smiltis (iepriekš rūpīgi izskalotas) un sāli. Maisījumu uzber uz sausas pannas, liek uz uguns un izžāvē sausu. Karstu ieber sagatavotā maisiņā un uz 15–20 minūtēm pieliek degunam. Procedūru atkārto vai nu nākamajā, vai aiznākamajā dienā. Ārstēšanās kurss – 8–10 procedūras.

* Emaljētā katliņā ielej glāzi ūdens, piepilina 2 pilienus piparmētras eļļas un pievieno 1 tējkaroti odekolona. Maisījumu uzkarsē līdz viršanai un 3–5 minūtes ieelpo tvaikus (ieelpas – garas). Procedūru veic 1 reizi dienā, ārstēšanās kurss – 6–8 procedūras.

* Glāzi ūdens ielej emaljētā katliņā. Kad tas sāk vārīties, piepilina 10–12 pilienus citrona sulas un 1 pilienu lavandas vai piparmētras eļļas. Tvaikus ieelpo, pamīšus aizspiežot vienu, tad otru nāsi. Procedūras ilgums – 3–5 minūtes. Ārstēšanās kurss –10 inhalācijas.

* Vecu vara monētu apziež ar medu, uzliek deguna muguriņai pašā vidū, piestiprina ar plāksteri un tur ne mazāk par pusstundu. Pirmie rezultāti būs jaušami pēc 15–20 procedūrām.

* Nelielu alumīnija plāksnīti nomazgā, noslauka sausu, ar leikoplastu piestiprina starpdegunei un atstāj uz nakti. Efekts var parādīties jau pēc 3 procedūrām.

* Glāzi ūdens uzkarsē līdz 50 grādiem, piepilina pa 10 pilieniem citrona sulu un odekolonu. Gabaliņu marles vai kokvilnas auduma samitrina šķīdumā un uz 5–7 minūtēm uzliek degunam. Procedūru atkārto 10 dienas pēc kārtas.