Sāp mugura – pieliec kaķi! Kas jāzina par felinoterapiju

06-02-2022

kakis2

Vai esat ievērojuši, ka kaķis jau iepriekš spēj noteikt savam saimniekam tuvojošos slimību? Jums vēl nekas nekaiš un jūtaties it kā labi, toties kaķis nespēj sev vietu atrast. Seko jums pa pēdām un neatkāpjas ne soli.

Kad cilvēkam kaut kas sāp, kaķis šo problemātisko vietu jūs, uzguļas tai un cenšas piespiesties ciešāk. Tā dzīvnieks uzņem sevī negatīvo enerģiju un ar savu ķermeni silda sāpošo vietu gluži kā termofors.

Kaķis lieliski jūt, kad cilvēks ir uzbudināts vai kad viņam draud sirdslēkme. Tad viņš sāk uzmācīgi glausties klāt, un šī glaušanās ir brīdinājums, ka vajag nomierināties vai, ja tiek lietotas zāles, tās ieņemt.

Jau sen pierādīts, ka biežs sirds-asinsvadu sistēmas traucējumu pavadonis ir nemiers, uzbudinājums vai arī nekontrolējamas baiļu lēkmes. Noslēpt no kaķa to nav iespējams, tāpēc dzīvnieks visiem spēkiem cenšas negatīvās emocijas noslāpēt.

Dziedinošā murrāšana
kakis3

Pilnībā kaķa dziednieciskā iedarbība uz cilvēku vēl nav izpētīta, taču neviens neapšauba, ka felinoterapijas (no latīņu val. Felis – “kaķis”) efektivitāte ir ļoti augsta. Speciālisti uzskata, kaķi spēj mūs ārstēt, pateicoties savam varenajam biolaukam. Tas uzlabo cilvēka pašsajūtu, normalizē vielmaiņu, visu organisma orgānu un sistēmu, bet īpaši sirds-asinsvadu sistēmas darbību.



Galvenais nosacījums, lai kaķis mūs ārstētu, – dzīvnieks ir jāmīl un pret to jāizturas labestīgi. Jūtot un saņemot šīs rūpes, dzīvnieks nepaliek parādā – dāvā savam saimniekam siltumu, rūpes un ārstē viņu.

Bet kā šī ārstēšana ietekmē pašu “dakteri”, vai nenodara viņam kaitējumu? Neraugoties uz neskaitāmajiem pētījumiem, pagaidām vēl precīzi atbildēt uz šo jautājumu neviens nevar. Spriežot pēc novērojumiem, felinoterapija ir veselīga ne tikai cilvēkiem, bet arī pašiem kaķiem. Dzīvnieks kaut kādā neizskaidrojamā veidā prot saslimušā cilvēka negatīvo enerģiju pārvērst sev labvēlīgā.

Parastā mājas kaķa murrāšana atbilst 4–44 (vairumā gadījumu 16–20) hercu frekvencei. Izrādās, tieši šādām skaņu vibrācijām ir visatveseļojošākā iedarbība uz cilvēku. Tās normalizē vielmaiņu, paātrina šūnu atjaunošanās procesus un brūču sadzīšanu. Ļoti efektīva tā ir, piemēram, tiem, kas sirgst ar osteoporozi. Dziednieciskās skaņu svārstības paaugstina kaulu blīvumu un pazemina atkārtotu lūzumu risku. Turklāt tas ir arī savdabīgs analgētiķis.

Tātad, kad saimnieks dzīvnieku mīļi kasa aiz auss, kaķis murrā ne tikai aiz labsajūtas un sev par prieku. Taču jāņem vērā, ka ārstēt spēj tikai veseli un paēduši kaķi.

Ko kaķis ārstē?
Pēc felinoterapijas seansiem cilvēki jūtas patīkami atslābināti, mierīgi un apgaroti. Pat smagas hipertonijas gadījumā ārstēšana ar dzīvnieku papildus medikamentozajām metodēm iedarbojas ļoti pozitīvi. Kaķis gluži kā šalle jāapliek kaklam, un asinsspiediens pazemināsies vai, gluži pretēji, paaugstināsies, ja cilvēks sirgst ar hipotoniju.

Glaudot kaķi vai suni, pulsa biežums un asinsspiediens pazeminās. Ir zināmi ne mazums gadījumu, kad kaķis, glābdams savu saimnieku no insulta, novērsis sirdslēkmi vai palīdzējis hipertoniskās krīzes gadījumā. Stundām ilgi viņi neatgāja no saimnieka, ne ēda, ne dzēra, centīgi murrāja un nomierinājās tikai tad, kad slimniekam kļuva labāk.

Iespaidīgi felinoterapijas rezultāti ir dažādu iekšējo orgānu iekaisumprocesu un balsta–kustību aparāta saslimšanas gadījumos. Efekts neizpaliek arī tad, ja locītavas sāp vairākus gadus.

Vēl kaķis spēj mazināt nogurumu, stresu, galvassāpes, novērst bezmiegu. Tikai jāņem vērā, ka nedrīkst kaķi piespiest kādu ārstēt ar varu. Viņš to nedarīs – ne šajā, ne nākamajā reizē. Tikai attiecības būs sabojātas uz ilgāku laiku.

Masāžas meistari
Izrādās, kaķi ir arī teicami masieri. Kaķu saimnieki zina – pietiek ērti apsēsties uz dīvāna, un dzīvnieks ir klāt. Murrājot viņš ar priekšķepām sāk enerģiski mīņāties, turklāt, izlaižot pat nagus. Diez cik patīkama šī procedūra, protams, nav, taču – jāpaciešas.

Nevajag kaķi dzīt prom, pat ja tas viegli ieskrāpē ar nagiem. Atšķirībā no saimnieka kaķis zina, ko dara, proti, veic savdabīgu punktu masāžu, kaut ko līdzīgu adatu terapijai. Dzīvnieks ļoti precīzi atrod vajadzīgos punktus un masē tos. Viņi nekad nekļūdās – ne pieliktajā spēkā, ne procedūras ilgumā. Turklāt, ja no nagiem uz ādas paliek pēdas, tās nekad neiekaist un ļoti ātri sadzīst. Cita lieta, ja iekož vai ieskrāpē sadusmots kaķis, – tad brūces tiešām nereti iekaist.

Bieži vien kaķis ar savu aso mēlīti mēdz laizīt saimniekam ausis. Arī šī nodarbe ir savdabīga masāža, jo, kā zināms, uz auss gliemežnīcas atrodas nervu gali, kas saistīti ar visiem iekšējiem orgāniem. Jūtot, ka kāds no orgāniem nestrādā, kā nākas, kaķis cenšas labot situāciju.

Kur kaķi noguldīt?
* Pret mugurkaula kakla un krūšu daļas osteohondrozi kaķis jānogulda uz kakla vai muguras vidusdaļas. Protams, ja viņš tam piekritīs.

* Pret bezmiegu kaķis jānogulda uz pieres vai kakla.

* Pret bronhītu un plaušu karsoni kaķim ierādāmas divas vietas – uz krūšu augšdaļas un muguras starp lāpstiņām.

* Pret gastrītu un kuņģa čūlu kaķis jānogulda uz saules pinuma vietas.

* Kaķis var palīdzēt arī pret gripu – tad viņa mīkstajai spalvai uzmanīgi jāpiespiež basu kāju pēdapakšas.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kā praktizēt maģisko “suņu terapiju”?

Kaķis uzgūlies uz tava vēdera? + Ko nozīmē citas mīluļa pozas un izvēlētās vietas