Uzturs un vingrošana
Gadu gaitā gastroenterologi novērojuši, ka tie sakairinātas resnās zarnas sindroma pacienti, kuri maltītē bieži ēd vistas zupu, vārītu no ķidām (īpaši māgām), daudz retāk cieš no zarnu trakta darbības traucējumiem. Tāpēc biežāk iekļaujiet šādu zupu savā ēdienkartē. Savukārt slimības saasināšanās gadījumos der atcerēties kādu ļoti senu recepti.
* Vakarā vistas māgas rūpīgi nomazgā, uzmanīgi atdala plēvīti, noskalo to un žāvē uz tīra papīra. Nākamajā dienā izžuvušās plēvītes saberž pulverī un lieto 2 reizes dienā (viena plēvīte – vienai devai), uzdzerot pāris malku ūdens. Ārstēšanās kurss – viena nedēļa.
Lieliska profilakse kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumiem ir arī fizkultūra. Katru dienu ieteicams pumpēt presi. Ja vēdera priekšējās sieniņas muskuļi ir kļuvuši vārgi un ļengani, tas var kļūt par peristaltikas traucējumu cēloni.
* Sākumstāvoklis – guļus uz muguras iztaisnotām kājām un aiz galvas saāķētām rokām. Lēnām, bez asām kustībām paceļ ķermeņa korpusu, 2–3 sekundes to notur, tad atgriežas sākumstāvoklī. Izpilda ne mazāk kā 20 reizes pēc kārtas.
* Sākumstāvoklis – guļus uz muguras ar ceļos saliektām kājām. Kājas paceļ uz augšu un 2–3 minūtes apļo, atdarinot braukšanu ar divriteni.
Uzmanību! Cilvēkiem, kam ir slima sirds, astma vai kāda cita kaite, pirms sāk izpildīt šos vingrojumus, noteikti jākonsultējas ar ārstu.
Taču pats labākais līdzeklis jebkuras sakairinātas resnās zarnas sindroma saasināšanās profilaksei ir kartupeļu sula: katru rītu tukšā dūšā jāizdzer pusglāze svaigi spiestas sulas. Kurss – 10 dienas 4 reizes gadā.
Turpinājumu lasi nākamajā lapā!