Visās pasaules reliģijās skaudību uzskata par smagu grēku. Šīs destruktīvās jūtas ir ļoti grūti kontrolēt, lai arī sabiedrības morāle tās nosoda.
Galu galā visvairāk cieš tas cilvēks, kuru kaitina sveši panākumi. Negatīvas emocijas sagrauj no iekšpuses, nereti liek spert pārsteidzīgus un neprātīgus soļus. Pastāvīgās aizkaitinājuma sajūtas dēļ ir slikts miegs, cilvēks kļūst nervozs un agresīvs.
Savukārt cilvēks, kuru apskauž, arī tiek pakļauts briesmām. Nelabvēlis nelaidīs garām iespēju iedurt mugurā, bet pēc tam vēl ļauni papriecāsies par nelaimi. Kā saprast, ka tavi panākumi kādā raisa melnu skaudību?
Septiņas “melnās skaudības” pazīmes
1. Nevēlēšanās klausīties par taviem panākumiem un pastiprināta interese par neveiksmēm. Skauģim ir nepatīkami, kad tu stāsti par to, kā tev palielināja algu (paaugstināja amatā, uzdāvināja kažoku, izteica bildinājumu utt). Toties viņš uzreiz atplaukst, kad uzzina par problēmām, un mēģina izdibināt pēc iespējas vairāk nianšu.
2. Neverbālie signāli. Komunicējot ar cilvēku, kuru turi aizdomās par melnu skaudību, pievērs uzmanību viņa mīmikai un žestiem. Pirmais, kas nodod negatīvi noskaņotu cilvēku, ir uzspēlēts smaids. Cenšoties “izspiest” neesošas emocijas, cilvēks cieši saspiež lūpas un izstiepj tās smaida parodijā.
Skatiens tai pašā laikā kļūst šaurs, smags vai pat ļauns. Uz deguna var parādīties grumbiņas, kas liecina par diskomforta sajūtu. Cenšoties atslābināties, cilvēks bieži paņem rokās kādu priekšmetu, savelk rokas dūrēs un atlaiž tās, “krikšķina” pirkstus.
3. Uzslavu neesamība un kritikas pārpilnība. Neprasme priecāties izpaužas kā neveikli mēģinājumi apsveikt tevi ar kārtējo panākumu. Ja cilvēks neprot kontrolēt skaudības uzliesmojumus, tu, visticamāk, no viņa dzirdēsi skeptiskas piebildes, piemēram, “es arī to varētu, ja man būtu tavas iespējas”, “tev vienkārši paveicās”.
4. Atdarināšana. Nelabvēļa negatīvās jūtas neizslēdz to, ka patiesībā viņš ļoti gribētu būt tavā vietā. Tāpēc viņš sāk neapzināti kopēt tavu uzvedību, ģērbšanās stilu, gaumi uz ēdienu. Ielaistos gadījumos “atdarinātājs” pērk tās pašas lietas un apmeklē tās pašas vietas, kuras tu.
5. Liekulīgi komplimenti. Šī pazīme visvairāk attiecas uz sievietēm. Viņām grūtāk savaldīt negatīvas jūtas, tāpēc viņas sevi nodod ar vienādām frāzēm. Piemēram, skaudīga kolēģe tevi noskata no galvas līdz kājām un noteikti ievēros kaut mazākās ārējā izskata izmaiņas.
6. Pasmiešanās un ironizēšana. Cenšoties tevi pazemot, cilvēks pašapliecinās ar ironiskām piezīmēm, mēģinot izskatīties savās acīs nozīmīgāks. Var kritizēt tavu tērpu, gaumi, ieradumus.
7. Mēģinājumi atrunāt no jauniem vaļaspriekiem un pašrealizācijas. Skauģis negrib, lai tu kļūtu vēl labāka, tāpēc aktīvi mēģina tevi pārliecināt, ka nevajag tērēt naudu sevis kopšanai, piekrist paaugstinājumam amatā utt. Protams, par nekādu atbalstu nevar būt ne runas!
Avots: Taynimiro.info