Lai justos labi, pietiekami jāizguļas, tā ir nenoliedzama patiesība. Tomēr gandrīz trešdaļa cilvēku guļ daudz mazāk par ieteikto stundu skaitu. Viss, ko varam darīt, ir paši pārņemt kontroli pār savu miegu. No otras puses, pieaugušie bieži cieš no bezmiega. Un, ņemot vērā mūsdienu dzīves ritmu, ne visi var atļauties gulēt ieteiktās astoņas stundas.
Bet cik tad īsti būtu jāguļ katrā vecumā saskaņā ar medicīnas profesionāļu ieteikumiem?
Kā redzams, bērniem vajadzīgs nesalīdzināmi vairāk miega nekā pieaugušajiem, kuriem turklāt grūtāk aizmigt. Viena no problēmām ir mūsu iecienītie gadžeti, kas traucē normāli aizmigt, jo nervu sistēmai ir pārāk liela slodze.
Kaitīgi ieradumi, kas traucē veselīgam miegam un no kuriem būtu vēlams atbrīvoties, ir šādi.
1. Datori un telefoni
Spilgtā, gaiši zilā gaisma, ko izstaro to ekrāni, pāruzbudina centrālo nervu sistēmu, tāpēc vēlāk grūti aizmigt. Šī gaisma noskaņo uz nomodu. Pāris stundas pirms došanās pie miera vajadzētu likt pie malas visas ierīces, lai kā negribētos ar tām padarboties. Atliek sevi dažas reizes pārvarēt, un šis ieradums paliks pagātnē.
2. Vēlu baudīta kafija vai glāze alkohola
Kofeīns, kā zināms, ir stimulants. Tāpēc kafiju patīkami iedzert no rīta, lai gūtu enerģijas lādiņu dienas darbiem. Vēlu vakarā to dzert nevajadzētu: pat ja izdosies aizmigt, liels risks pamosties naktī.
Alkohols, kā likums, palīdz aizmigt, bet arī tā ietekmē iespējams pamosties vēlu naktī. Tāpēc pēdējais brīdis, kad drīkstētu iedzert kādu glāzīti, ir piecas sešas stundas pirms miega.
3. Ieradums domāt
Izklausās smieklīgi, bet domāt uz nakti ir kaitīgi. Kā anekdotē: “Mēģini aizmigt? Esiet sveicinātas, tūkstoš un viena doma!” Ja nu domā par kaut ko, izvēlies labas tēmas. Bet problēmu risināšanai ķeries klāt no rīta.
4. Saplīsušais taimeris
Ja gulētiešanas laiks pastāvīgi “lēkā”, labu miegu un kvalitatīvu nomodu vari negaidīt. Šī iemesla dēļ cilvēks jūtas kā izspiests citrons. Vislabākais, ko var darīt: izstrādāt pieradumu likties gulēt un celties vienā un tai pašā laikā.
Vari mums ticēt: ja izdomāsi, kāds tev būtu vislabākais miega režīms un ķersies pie tā īstenošanas, pašsajūta uzlabosies, vēlākais, mēneša laikā.
Avots: powerofpositivity.com