Pret hronisku bronhītu: ņem 5–6 alvejas apakšējās lapas, 0,5 kg medus, 2 ēdamkarotes augu eļļas, glāzi bērzu pumpuru un 3,5 ēdamkarotes liepu ziedu. Alvejas lapas nomazgā vārītā ūdenī un uz nedēļu noliek tumšā aukstā vietā (var ledusskapī). Pēc tam samaļ gaļas maļamajā mašīnā vai virtuves kombainā. Glāzi sasmalcinātās masas aplej ar šķidru siltu medu un, nepārtraukti maisot, 10–15 minūtes vāra ūdens peldē.
Atsevišķi sasmalcinātos bērza pumpurus un liepu ziedus aplej ar puslitru karsta ūdens, vāra 7–10 minūtes uz lēnas uguns, tad izkāš un biezumus izspiež. Pēc tam novārījumu pielej jau atdzisušajam medum, samaisa un salej vienādās daļās divās pudelēs, katrai pievienojot pa ēdamkarotei eļļas. Lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas. Pirms lietošanas obligāti jāsakrata. Uzglabā ledusskapī. Ārstēšanās kurs – 2–3 nedēļas.
Pret uroģenitālās sistēmas infekcijas slimībām: ēdamkaroti alvejas sulas sajauc ar šķipsniņu kurkumas, aplej ar litru silta vārīta ūdens, rūpīgi samaisa un izmanto vaginas skalošanai pēc katras urinācijas. Ārstēšanās kurss – 2–4 nedēļas.
Piedēkļu iekaisuma ārstēšanai un profilaksei: ņem pa 2 ēdamkarotēm žāvētu asinszāļu lakstus un alvejas sulu, vienu ēdamkaroti medus un pusglāzi sausā sarkanvīna. Asinszāles lakstus aplej ar litru silta vārīta ūdens, uzkarsē līdz viršanai, vāra 4–5 minūtes uz lēnas uguns, nedaudz atdzesē un izkāš. Tad pievieno alvejas sulu, medu un sarkanvīnu, visu samaisa, pārlej sterilā stikla burkā, aizvāko ar metāla vāciņu un uz 10 dienām noliek ledusskapī. Pēc tam lieto pa 2 ēdamkarotēm 2 reizes dienā stundu pēc ēšanas.
Turpinājumu lasi nākamajā lapā!