Pret pneimoniju: sasmalcina 2 apakšējās 3–5 gadus vecas alvejas lapas, pievieno 3 tējkarotes medus un glāzi ūdens. Maisījumu 2 stundas vāra uz lēnas uguns, tad atdzesē un izkāš. Lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā 20–30 minūtes pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – 4–6 nedēļas.
Pret dzimumnespēju vīriešiem: ņem vienādās daļās alvejas sulu, nesālītu sviestu, zosu taukus, medu un pulverī saberztus mežrozīšu paaugļus. Visas sastāvdaļas rūpīgi samaisa, vāra 5–7 minūtes uz lēnas uguns, atdzesē un uzglabā ledusskapī. Ēdamkaroti maisījuma izšķīdina glāzē karsta piena un dzer 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – vismaz nedēļu.
Pret stenokardiju: divas apakšējās 3–5 gadus vecas alvejas lapas (pirms tam augu 7 dienas nelaista) samaļ gaļas maļamajā mašīnā vai virtuves kombainā un izspiež sulu. Pievieno pusglāzi citrona sulas un 0,5 kg medus, visu rūpīgi samaisa ar koka karoti, pārliek stikla burkā un uzglabā ledusskapī. Lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā stundu pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – 2–3 nedēļas. Nepieciešamības gadījumā pēc mēneša kursu var atkārtot.
Pret biežu deguna asiņošanu: vienu vai divas reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas jāapēd 2 cm garš alvejas lapas gabaliņš. Ārstēšanās kurss – 10–15 dienas.
Pret hronisku aizcietējumu: 2–3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas dzer svaigi spiestu alvejas sulu – pa 1–2 tējkarotēm. Vai arī pusglāzi sasmalcinātu alvejas lapu sajauc ar 300 g medus, diennakti nostādina, tad 5–7 minūtes karsē ūdens peldē un izkāš. Lieto pa desertkarotei no rītiem stundu pirms ēšanas. Kurss – 1–2 mēneši.
Pret furunkuliem: sajauc pa pusglāzei svaigi spiestu alvejas sulu un augu eļļu (vēlamāk – olīvu). Maisījumā samitrina vairākās kārtās salocītu marles gabaliņu un uzliek problemātiskajai vietai. Apsēju liek reizi diennaktī – uz nakti. Kurss – ne mazāk kā nedēļu.
Pret kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu: sajauc 0,5–1 glāzi sasmalcinātu alvejas lapu ar glāzi cukura, 3 dienas nostādina tumšā vietā, tad pievieno glāzi sausā sarkanvīna, nostādina vēl diennakti un izkāš. Lieto pa ēdamkarotei 2–3 reizes dienā pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – 1–2 mēneši.
Pret miežgraudu: 1–2 alvejas lapas nomazgā tekošā ūdenī, samaļ gaļas maļamajā mašīnā, attiecībā 1:10 aplej ar aukstu vārītu ūdeni, 6–8 stundas nostādina, tad izkāš. Lieto acs skalošanai un apliekamajiem, līdz miežgrauds nogājis.
Pret izgulējumiem: sajauc vienādā daudzumā sasmalcinātas alvejas lapas un cūku vai zosu taukus. Nepārtraukti apmaisot, vāra 7–10 minūtes ūdens peldē, tad atdzesē un pārliek stikla burciņā. Iegūto ziedi uzziež problemātiskajām vietām un vieglām apļveida kustībām ierīvē ādā. Procedūru atkārto 1–2 reizes dienā – no rīta un vakarā, līdz stāvoklis uzlabojies.
Uzmanību! Iekšķīgi alvejas preparātus nav ieteicams lietot grūtniecības laikā un ja ir žultspūšļa un nieru slimības, hemoroīdi, dzemdes asiņošana. Onkoloģiskas saslimšanas gadījumā ar alveju jāārstējas ļoti piesardzīgi un tikai ārsta uzraudzībā.