Tikai sievietēm. Šīs tējas reizi mēnesī ļoti palīdzēs!

05-04-2019

tejas3

Diskomforts, ko izraisa menstruācija, sievietei, protams, bojā omu. Tomēr šīs dienas tiek gaidītas gandrīz vai ar nepacietību, jo regulāri cikli liecina, ka organismā viss ir kārtībā.

Toties, ja mēnešreizes ir vājas, neregulāras vai vispār izkrīt (izņemot grūtniecību un klimaktēriju) – tas jau ir signāls, ka nopietni jāpievēršas veselībai.

Slimība, trauma vai pārpūle
Pati smagākā menstruālā cikla traucējumu forma ir amenoreja – kad menstruācijas izpaliek ilgāk par sešiem mēnešiem. Plašāk izplatīti ir citu veidu traucējumi: oligomenoreja (mēnešreizes ļoti niecīgas), dismenoreja (neregulārs cikls), opsomenoreja (retas mēnešreizes), polimenoreja (ilgstošas menstruācijas).

Ikviens no šiem traucējumiem var rasties smagas slimības (tuberkulozes, aptaukošanās, nervu anoreksijas ar ķermeņa svara samazināšanos zem 45 kg) rezultātā, kad sievietes organismā notiek nopietnas izmaiņas dzimumdziedzeru darbībā. Cikla traucējumi var rasties arī pēc pārciestām infekcijas slimībām, kurām raksturīga augsta ķermeņa temperatūra, operācijām ar lielu asins zaudējumu, psihiskām traumām, krasām klimata izmaiņām un fiziskām pārslodzēm.

Kā atjaunot normālu ciklu
Cikla atjaunošana amenorejas gadījumā
* Pusotras ēdamkarotes nauduļu aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina 4 stundas slēgtā traukā, tad izkāš. Lieto 2–3 mēnešus pa tējkarotei 4–5 reizes dienā pēc ēšanas, līdz tiek panākts vēlamais rezultāts.

* Sajauc pa ēdamkarotei dzeloņplūmes ziedus, baldriāna saknes un asinszāli. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina 2 stundas, tad izkāš. Dzer pa glāzei no rīta un vakarā, līdz sasniegts vēlamais efekts.

* Divas reizes dienā tukšā dūšā lieto 0,2–0,3 mg mūmija, uzdzerot pusglāzi burkānu vai melleņu sulas.

Ārstēšanās kurss – 25–28 dienas.

Menstruālo izdalījumu pastiprināšanai
* Tējkaroti sasmalcinātu helēniju ālantes sakņu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10–15 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad izkāš. Dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā.

* Divas ēdamkarotes smaržīgās rūtas lakstu sajauc ar ēdamkaroti pētersīļu sēklu. Pusotras ēdamkarotes maisījuma aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, vāra 10 minūtes, tad atdzesē un izkāš. Sāk lietot 2 dienas pirms paredzētās menstruācijas sākšanās pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā un turpina līdz kritisko dienu beigām.

* Divas nedēļas pirms paredzētās menstruācijas pirms gulētiešanas jāsilda krustu vieta (ar frotē dvielī ietītu termoforu vai maisiņu, kurā iebērta uz pannas sakarsēta jūrassāls). Ārstēšanās kurss – 10 dienas.

Regulāras aizkavēšanās gadījumos
* Stikla pudeli līdz trešdaļai piepilda ar lāsumaino suņstobru lapām, aplej ar 90% spirtu (līdz kakliņam) un nedēļu nostādina tumšā siltā vietā. Lieto 4–5 reizes dienā pa 2 pilieniem, atšķaidītus ūdenī.

* Maisījumam ņem pa ēdamkarotei krūkļa mizu un smaržīgās rūtas lakstus, 2,5 ēdamkarotes rozmarīna lapu. Ēdamkaroti drogas aplej ar glāzi verdoša ūdens, pusstundu nostādina, tad izkāš. Sāk lietot 8 dienas pirms paredzētās menstruācijas pa pusglāzei 4 reizes dienā.

Ilgstošas menstruācijas samazināšanai
* Sajauc pa tējkarotei lielās nātres lapas, pelašķu lakstus, ganu plikstiņu un meža retēja saknes. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, vāra 15 minūtes, nostādina un izkāš. Dzer pa pusglāzei 4 reizes diennaktī. Sāk lietot menstruācijas pirmajā dienā un turpina vienu mēnesi.

Normāla cikla nostiprināšanai
* Pusi tējkarotes žāvētu vai tējkaroti svaigu sasmalcinātu kumeļpēdu lapu aplej ar glāzi verdoša ūdens, pusstundu nostādina, tad izkāš. Lieto pa tējkarotei 2 reizes dienā pusstundu pēc ēšanas. Ārstēšanās kurss – 3–4 mēneši.

Ja menstruālā cikla traucējumi radušies slimības rezultātā, tā atjaunošanu un nostiprināšanu var sākt tikai pēc tam, kad pamatslimība izārstēta un ķermeņa svars stabilizējies.

Sāpju mazināšanai
* Sajauc vienādās daļās žāvētus kumelīšu ziedus, piparmētru lapas un baldriānu saknes. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, aptuveni pusstundu nostādina, tad izkāš. Lieto kritiskajās dienās pa 2 ēdamkarotēm 3 reizes dienā pēc ēšanas.

Tējas menstruāciju regulēšanai
* Sajauc līdzīgās daļās krūkļa mizu, irbeņu mizu un vārpatu sakneņus. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, nostādina līdz atdzišanai, tad izkāš. Izdzer dienas laikā.

* Vienādās daļās sajauc melisas lapas, kliņģerīšu ziedus, baltās panātres ziedus, rūtu lakstus, kumelīšu ziedus un baldriāna sakneņus. Tēju gatavo un lieto tāpat kā iepriekšējo.

* Sajauc vienādās daļās pelašķu lakstus, lakricas saknes, paegļu augļus, rūtu lakstus un asinszāles lakstus. Divas ēdamkarotes maisījuma aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, nostādina līdz atdzišanai, tad izkāš. Dzer pa 2 glāzēm vakarā.

* Sajauc melisu lapas (3 daļas), rūtu lakstus (2 daļas), kumelīšu ziedus (2 daļas) un maura retēja lakstus (2 daļas). Divas ēdamkarotes maisījuma aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, nostādina līdz atdzišanai un izkāš. Dzer pa 2 glāzēm vakarā pirms gulētiešanas.

Tējas pret pārāk spēcīgu menstruālo asiņošanu
* Sajauc vienādās daļās ozola mizu, meža zemeņu lapas, maura retēja lakstus, meža aveņu lapas un pelašķu lakstus.

* Sajauc meža retēja sakneņus, plikstiņu lakstus, pelašķu lakstus (5 daļas no katra) un ozola mizu (2 daļas).

* Līdzīgās daļās sajauc plikstiņu, maura sūrenes, āmuļu un ūdenspipara lakstus.

* Sajauc līdzīgās daļās plikstiņu, pelašķu, maura sūrenes lakstus un baldriānu sakneņus.

Tējas gatavo šādi: ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi ūdens, uzvāra, (ja maisījumā ir saknes vai mizas – vāra 5–10 minūtes), nostādina un izkāš. Dzer pa glāzei no rīta un vakarā. Ārstēšanās kursu sāk 5–8 dienas pirms menstruācijas.