Cilindri ir olbaltumvielu veidojumi, nieru kanāliņu salipumi. Veselam cilvēkam tiem nevajadzētu būt. Ja tomēr ir, tas liecina par nieru slimību un arī norāda uz nepieciešamību veikt plašākas analīzes.
Gļotas nelielā koncentrācijā ir pieļaujamas, tomēr būtu labāk, ja to vispār nebūtu. Palielināta gļotu koncentrācija liecina par urīnceļu iekaisumu un prostatītu.
Neorganiskās nogulsnes – sāļi. To ir vairāki veidi. Ja sāļu ir par daudz, var būt pamats aizdomām par akmeņu veidošanos. Noskaidrojot, tieši kādu sāļu apmaiņa ir traucēta, var noteikt akmeņu ķīmisko sastāvu vai, ja akmeņu nav, ieteikt slimniekam attiecīgu diētu.
Analīze jānodod pareizi
Pirmām kārtām jāparūpējas par sterilitāti. Laikus jāsagatavo piemērots trauks, kas kopā ar vāku rūpīgi jāizmazgā. Pirms urīna savākšanas noteikti jāapmazgā ārējie dzimumorgāni. Analīzei der no rīta savāktais urīns, kas pēc iespējas uzreiz jānogādā laboratorijā, jo ar laiku urīnā parādās sāļi. Ja laborants tos konstatēs, viņš analīzi neveiks.
Nedēļu pirms urīna analīžu nodošanas jāpārtrauc lietot zāles, kas varētu ietekmēt analīzi. Ja tas nav iespējams, ārsts jābrīdina par lietotajām zālēm. Gadās, ka kaut kādu iekaisuma pazīmju trūkums tiek konstatēts ne tāpēc, ka cilvēkam to nav, bet gan tieši tāpēc, ka lietoti attiecīgi medikamenti.
Speciāli nevajag no uztura svītrot cukuru vai kaut kādus citus produktus: jāēd, kā parasti. Nevajag arī speciāli dzert vairāk šķidruma, jo citādi urīna blīvuma analīze nebūs precīza.
Zināšanai
Cilvēka organismam diennaktī vajadzīgi aptuveni divi litri ūdens, taču jādzer tik, cik gribas. Cukura diabēta gadījumā vajadzība pēc ūdens ir lielāka. Nevajag mākslīgi sevi piespiest dzert vairāk šķidruma, nekā nepieciešams.