Vai nākotnē kaulu lūzumus vairs neģipsēs?

11-10-2018

kauli

3D tehnoloģijas medicīnā atvieglo darbu ārstniecības personālam, kā arī ievieš dažādus jauninājumus. 3D printēšanu izmanto dažādu ortožu, implantu un pat iekšējo orgānu kopiju ražošanā, lai mediķi varētu sagatavoties operācijām.

Viens no jauninājumiem ir 3D ģipšu aizstājēji, kuri jau tagad redzami cilvēkiem ar lūzumiem balto ģipšu vietā. Šādi 3D printi tiek izgatavoti katram individuāli un nodrošina atbilstību konkrētajām vajadzībām, kā arī nēsātāja gaumei. Pacients var izvēlēties 3D printa krāsas.

Šie jauninājumi neierobežo pacientu, nēsātājs var izbaudīt ūdens priekus vai citas nodarbes. Printi, kas aizstāj ģipšus veidoti no dažādiem materiāliem, atbilstoši pacienta diagnozēm un laikam, cik ilgi jānēsā šīs iekārtas. Ģipšu aizstājēju materiāli ir piemēroti saskarei ar ādu un nav alerģiski.

3D tehnoloģijas tiek izmantotas arī implantu ražošanā. Implanti tiek drukāti no dažādiem materiāliem, piemēram, polimēriem vai metāla.

Implanti tiek ražoti individuāli un piemēroti konkrētajam cilvēkam. Implanti reāli pielāgojas cilvēka kauliem, kas nodrošina implanta ātrāku ieaugšanu un ir pateicīgāks no svara viedokļa. 3D implanta izturība ir tieši tāda pati, kā tradicionāli veidotiem implantiem. Implanti tiek veidoti tieši tādi paši kā zaudētie kauli, kas aktuāli kaulu vēža slimniekiem. Šādi implanti nodrošina ātrāku atveseļošanos.

Informāciju par 3D tehnoloģijām medicīnā un citām nākotnes iespējām ārstniecības procesos uzzināsi, skatoties raidījumu “Nākotnes medicīna” kanālā RīgaTV 24 ceturtdienās 21:30.