Valrieksti pret dažādām kaitēm. Trīsdesmit tautas dziedniecības receptes

13-06-2018

valrieksts1

Tur, kur valrieksts aug, to dēvē par dzīvības koku, un šādu cieņu tas iemantojis pamatoti. Valriekstkoka augļi jau tālā senatnē bijuši cilvēku iecienīts pārtikas produkts, bet par to dziednieciskajām īpašībām rakstījuši jau Dioskorīds un Cicerons, Plīnijs Vecākais un Vergīlijs, Hipokrāts un Avicenna. Augsti šo riekstu īpašības vērtējis arī dižais karavadonis Maķedonijas Aleksandrs: katru rītu viņš apēdis dažus valriekstus un apgalvojis, ka tie vairojot viņa spēku.

Mūsdienās valrieksti tiek iekļauti sportistu un kosmonautu ēdienkartē, tos iesaka novājinātiem cilvēkiem, jo noņem nogurumu, atjauno spēku un mundrumu. Valrieksti ir lieliski enerģijas akumulatori, bagāti ar fosforu un magniju, kas ir nenovērtējams būvmateriāls smadzenēm, nerviem un kauliem. Dzelzs saturs riekstos ir augstāks nekā jebkuros dārzeņos, augļos un gaļā. Taču visvērtīgākā valriekstu īpašība ir tajos esošā elāgijskābe – īpaša viela, kas aizsargā organismu no vēža. Valrieksta kodoliņi ļoti atgādina cilvēka galvas smadzenes, tāpēc no seno ķīniešu medicīnas viedokļa šis produkts ir ideāla barība smadzenēm, īpaši tiem, kam paredzams intelektuāls maratons: eksāmeni, referāti, projektu aizstāvēšana utt.

Tautas medicīnā izmanto visas šā apbrīnojamā augļa daļas: kodoliņus, čaumalas, lapas, mizu, koksni un pat šķērssieniņas, kas atdala kodola pusītes.

1. Pret avitaminozi: katru dienu jāapēd 5–7 valriekstu kodoliņi. Ārstēšanās kurss – ne mazāks par mēnesi.

2. Imunitātes stiprināšanai: medu sajauc ar svaigi sasmalcinātām alvejas lapām un samaltiem valriekstiem (no katra pa glāzei). Lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā pēc ēšanas. Kurss – 3–4 nedēļas. Maisījumu uzglabā ledusskapī.

3. Cukura līmeņa pazemināšanai diabēta gadījumā, kā arī pret rahītu bērniem: ēdamkaroti žāvētu sasmalcinātu lapu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10–15 minūtes vāra uz nelielas liesmas, pusstundu nostādina, tad izkāš. Diabēta slimnieki dzer pa pusglāzes 2 reizes dienā pirms ēšanas, bet ar rahītu slimiem bērniem dod pa 1–2 tējkarotēm 1–2 reizes dienā pirms ēšanas.
Lietošanas kurss – līdz iestājas stāvokļa uzlabošanās.

4. Pret mazasinību, skrofulozi, pinnēm, kā arī cukura līmeņa pazemināšanai: vienādās daļās sajauc valrieksta lapas, trejdaivu sunīša lakstus un atraitnīšu ziedus.Tējkaroti sasmalcinātā maisījuma aplej ar puslitru verdoša ūdens, 15–20 minūtes nostādina, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei 4 reizes dienā pirms ēšanas. Kurss – līdz iestājas uzlabošanās. Drogu uzglabā stikla burciņā vai papīra maisiņā ne ilgāk par gadu. Starp citu, senāk Krievijā šis maisījums bija pazīstams kā Averina tēja un pirms revolūcijas to gatavoja pareizticīgo klosteros un pat eksportēja uz ārzemēm.

5. Pret kāksli (vairogdziedzera saslimšanu): pusglāzi samaltu valriekstu šķērssieniņu rūpīgi sajauc ar 4 ēdamkarotēm uz rīves sarīvēta propolisa, aplej ar 70% medicīnisko spirtu un 2 nedēļas nostādina tumšā vietā. Lieto pa 15 pilieniem 3 reizes dienā pirms ēšanas, atšķaidītus 1/3 glāzes ūdens. Ārstēšanās kurss – viens mēnesis. Nepieciešamības gadījumā pēc nedēļas kursu var atkārtot.

6. Vēl viena recepte vairogdziedzera slimību profilaksei: reizi nedēļā rīko atslodzes dienu, kad ēd vienīgi ar jodu bagātinātu speciālu maisījumu. Tā pagatavošanai ņem glāzi griķu, glāzi valriekstu un glāzi griķu medus. Griķus samaļ kafijas dzirnaviņās, riekstu kodoliņus sasmalcina, pievieno medu un visu ļoti rūpīgi samaisa. Lieto pa 2 ēdamkarotēm 4 reizes dienā. Ārstēšanās kurss – 3–4 mēneši.

7. Pret hipertoniju: sajauc 3 ēdamkarotes sasmalcinātu valriekstu lapu, pa 4 ēdamkarotēm lielo struteņu un piparmētras lakstus un 2 ēdamkarotes meža zemeņu lapu. Ēdamkaroti maisījuma aplej ar glāzi verdoša ūdens, 3–4 minūtes karsē ūdens peldē, 25–30 minūtes nostādina, tad izkāš. Dzer pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā pirms ēšanas, līdz stāvoklis uzlabojas.

8. Asinsspiediena pazemināšanai: no 3 kg sīpolu izspiež sulu, sajauc ar 0,5 kg medus un 25 sasmalcinātām valriekstu šķērssieniņām. Maisījumu aplej ar puslitru degvīna un 10 dienas nostādina tumšā vietā. Lieto pa ēdamkarotei 2–3 reizes dienā pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – līdz iestājas stāvokļa uzlabošanās.

9. Pret sirds vājumu, arī tahikardijas lēkmju profilaksei: valriekstu kodoliņus un citronus ar visu miziņu samaļ gaļas maļamajā mašīnā. Glāzei samalto riekstu un glāzei samalto citronu masas pievieno glāzi šķidra medus, visu rūpīgi samaisa un pārliek stikla burciņā ar piegulošu vāciņu. Lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā stundu pēc ēšanas. Ārstēšanās kurss – 10–14 dienas. Nepieciešamības gadījumā pēc mēneša kursu var atkārtot. Maisījumu uzglabā ledusskapī.

10. Pret bradikardiju: 0,5 kg sasmalcinātu valriekstu kodoliņu sajauc ar glāzi cukura un glāzi sezama eļļas. Atsevišķi ņem 4 vidēja lieluma citronus, sagriež četrās daļās, aplej ar litru ūdens, 25–30 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad izkāš. Ar nokāsto citronu novārījumu aplej iepriekš pagatavoto masu, rūpīgi samaisa un uzglabā ledusskapī. Lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – 2–3 nedēļas.

Nākamajā lapā lasi vēl 10 receptes!

Lasīt tālāk: 1 2 3