Valrieksti pret dažādām kaitēm. Trīsdesmit tautas dziedniecības receptes

13-06-2018

valrieksti
11. Pret smadzeņu un sirds asinsvadu aterosklerozi, arī infarkta profilaksei (īpaši pusmūža vecumā): glāzi vilkābeles tinktūras (pārdod aptiekā) attiecībā 1:1 atšķaida ar ūdeni. Ar šo šķīdumu aplej pusglāzi sasmalcinātu valriekstu šķērssieniņu, 5–7 dienas nostādina siltā tumšā vietā, tad izkāš. Lieto pa tējkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – 5–6 nedēļas.

12. Bronhītu profilaksei, kas rodas biežas saaukstēšanās gadījumos: 1 kg valriekstu izņem šķērssieniņas, samaļ gaļas maļamajā mašīnā vai virtuves kombainā, aplej ar puslitru konjaka, nedēļu nostādina siltā gaišā vietā, tad izkāš. Lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – 10–12 dienas 2 reizes gadā – pavasarī un rudenī.

13. Pret klepu: piestiņā saberž valriekstu kodoliņus un attiecībā 1:1 sajauc ar medu. Tējkaroti maisījuma iejauc pusglāzē silta vārīta ūdens un izdzer maziem malkiem. Lieto 3–4 reizes dienā, līdz klepus pārgājis.
Šo pašu maisījumu var lietot pret nervu un fizisku pārpūli, pazeminātu potenci: vienu ēdamkaroti līdzekļa izšķīdina 1/2–1/3 glāzes silta piena (vislabāk – kazas) un dzer 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Kurss – 3–4 nedēļas.

14. Pret iesnām: valriekstu pāršķeļ uz pusēm, kodoliņu izņem, bet čaumalas piepilda ar ķiploku putriņu un uz nakti ar ķiploku masu pret ādu piesaitē delnu virspusei starp īkšķi un rādītājpirkstu. Pirms tam, lai nerastos apdegums, āda obligāti jāieziež ar vazelīnu. Kurss – līdz iesnas pārgājušas.

15. Pret konjunktivītu, otītu gatavo riekstu eļļu: piestiņā rūpīgi saberž valriekstu kodoliņus, iegūto masu ieliek tīrā vecas kaprona zeķes gabaliņā un izspiež eļļu. Konjunktivīta gadījumā ar to 1–2 reizes dienā ieziež iekaisušos plakstiņus, bet pret otītu vakarā pirms gulētiešanas 3–5 pilienus pilina sāpošajā ausī, līdz iestājas pilnīga atveseļošanās.

16. Pret stipru saaukstēšanos: sasmalcina 4 valriekstus ar visu čaumalu, pievieno ēdamkaroti žāvētu plūškoka ziedu, aplej ar puslitru ūdens, 15–20 minūtes vāra uz lēnas uguns, tad atdzesē un izkāš. Siltajā novārījumā izšķīdina karoti medus (vēlams liepziedu) un lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas, līdz iestājas pilnīga atveseļošanās.

17. Pret locītavu reimatismu, podagru, artrītu: kafijas dzirnaviņās samaļ valriekstu čaumalas un šķērssieniņas (čaumalas iepriekš rūpīgi nomazgā tekošā ūdenī un nosusina), ieber stikla burkā un uzglabā tumšā vietā. Divas ēdamkarotes pulvera aplej ar puslitru degvīna, nedēļu nostādina tumšā vietā, tad izkāš. Lieto pa tējkarotei 2–3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Ārstēšanās kurss – 1,5–2 mēneši.

18. Pret osteohondrozi, radikulītu, daļēju paralīzi pēc insulta: ņem 1/4 glāzes pulverī samaltu valriekstu šķērssieniņu, 1/4 glāzes samaltu ciedru riekstu čaumalu, pusglāzi žāvētu un sasmalcinātu melno rutku mizu, pusglāzi žāvētu sasmalcinātu mārrutka lapu, pievieno sīki sagrieztas 2 pākstis sarkanā čili, visu sajauc, maisījumu aplej ar puslitru degvīna, nostādina 9–10 dienas, tad izkāš. Ierīvē sāpošās vietas un pēc ierīvēšanas silti apsien. Procedūru veic 2–3 reizes nedēļā pirms gulētiešanas. Ārstēšanās kurss – 14–20 dienas, nepieciešamības gadījumā pēc 2 nedēļām kursu var atkārtot.

19. Pret pankreatītu (kā papildu līdzeklis pamatārstēšanas kursam): 3 ēdamkarotes nesijātu auzu miltu aplej ar litru ūdens, uzkarsē līdz viršanai, stundu vāra uz lēnas uguns, atdzesē, pievieno 2 ēdamkarotes sasmalcinātu kodoliņu un 2 ēdamkarotes ķiršu sulas vai sīrupa. Iegūto daudzumu sadala trijām reizēm un lieto pirms ēšanas, uzdzerot 1/3 glāzes pieneņu sakņu uzlējuma (ēdamkaroti samaltu sakņu ieber termosā, aplej ar glāzi verdoša ūdens, stundu nostādina, tad izkāš). Ārstēšanās kurss – 2 nedēļas.

20. Pret kolītu (kā papildu līdzeklis pamatārstēšanas kursam): ēdamkaroti žāvētu sasmalcinātu valrieksta lapu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 1–2 minūtes vāra uz lēnas uguns, stundu nostādina, tad izkāš. Lieto pa 3 ēdamkarotēm 3 reizes dienā pēc ēšanas.

Nākamajā lapā lasi vēl 10 receptes!

Lasīt tālāk: 1 2 3